| benny7 a întrebat:

Poate "ceva să vină de la nimic"? Nu încalcă prima lege a termodinamicii?

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu exista nicio lege a termodinamicii care sa spuna ca ceva nu poate "sa vina de la nimic". Deci afirmatiia ta nu incalca legile termodinamicii, incalca insa legile exprimarii coerente.

| GdX a răspuns:

Intraba universul de la ce a venit daca nu din nimic. Totusi da, daca nu este nimic adica null, incalca primul principiul al termodinamicii.

| benny7 explică (pentru GdX):

Dacă nu din nimic de la ce a venit universul null adică?*

| RAY a răspuns:

Ce vine de la nimic?

| benny7 explică (pentru RAY):

De la nimc ce vine?

| Steregoi a răspuns:

Nimic din ceea ce se vede nu a apărut din nimic. Dumnezeu nu e nimic și el nu are început și nici sfârșit. Tot ce se vede e de la Dumnezeu și din Dumnezeu.