| Adrian5566 a întrebat:

Pot cloci un ou daca il pun pe calorifer și un material peste?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca reusesti sa mentii o temperatura si umiditate constante. Citeste pe aici: https://bit.ly/3f9TnGJ

| Adrian5566 explică (pentru Salontanul):

Multumec mult, apreciez

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa pui o găină peste el.

| Adrian5566 explică (pentru darrio2007):

As pune daca as avea una laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian5566):

Trebuia sa iei si gaina daca tot aveai oul. Ha, ha!

| Adrian5566 explică (pentru darrio2007):

L am luat de la bunica de la tara laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian5566):

Aha! Nu poti cloci un ou in asemenea conditii. Trebuie o anumita temperatură.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, trebuie o anumita temperatura foarte constanta si care sa vina din toate directiile (odata la cateva minute o clocitoare "invarte" toate ouale ca sa se incalzeasca uniform)

| iurii75 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Oul e destul să-l "învârti" de două ori pe zi. Și nu că să fie încălzit uniform ci că embrionul sa se dezvolte normal, să nu se lipească de un perete. Mai problematic este menținerea temperaturii necesare și a umeditatii.