| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce dimensiune trece un individ cand gandeste?

39 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Axshana intrebarile astea filosofice si de gandire de unde decurg din siguratate sau din nevoia de cunoastere? ai grija ca pe aici sunt multi profeti mincinosi

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Hmm da am observat ca unii se iau de mine, am blocat persoanele alea.
Cred ca asa am fost crescuta mi s-a impuiat capul cu chestii din astea de mica, si ma gandeam ca ar fi cineva pe aici interesat de subiect. Nici n-am putut sa fac altceva in viata decat sa ma gandesc asa la religii si ce nu functioneaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trece nicăieri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O spui de parca ai citit vreo 5 articole despre asta + eventual o carte, ai luat de bun totul, adevar absolut, si acum pui o intrebare ca si cand ar fi evident clar ca omul trece printr-o dimensiune cand gandeste si clar nu oricine stie la ce te referi, doar "aia" care cred ca stiu.

Dar ca raspuns (daca chiar e serios), cred ca a 4-a dimensiune. Da. Asta ramane.

| PainTech a răspuns:

Cam abstracta întrebarea. Ce înțelegi prin dimensiune?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Hmm, eu cred ca mintea e in dimensiunea a11a rolling on the floor toate celelalte dimensiuni se realizeaza in gandire.

| peperonies a răspuns:

B1g bra1n

| JicaContra a răspuns:

Nu mai gandi ca e periculos, pentru noi restul :D

cat despre link-ul postat: in teoria string-urilor sunt mentionate 11 dimensiuni, DA... DAR dimensiunile respective sunt relativ la un spatiu limitat, atunci, cu toate ca poate fi descris in 3 dimensiuni, totusi geometria in cazul asta e mult mai usor sa fie descrisa cu 11 dimenisuni care sunt fortate peste limitarea spatiului (de exemplu, noi traim pe o sfera, asa ca, de exemplu, cea mai mica distanta intre doua puncte de pe sfera NU este linia dreapta, ci un arc de cerc, moment in care e mult mai simplu sa pui sfera ca fiind o dimensiune decat sa folosesti 3 dimensiuni)... oricum, e complicat de explicat, incearca asta:
https://www.google.com/search?q=strings+theory+%22Brian+Greene%22
eu asa am inteles teoria stringurilor

oricum in teoria stringurilor asta se aplica la geometrie avansata la gradul de micsorare a stringurilor care e ENORM (daca un string ar fi mare cat un copac, atunci un atom ar fi mare cat intregul sistem solar)
NU se aplica la gandire

ce link ai postat tu, e posibil, dar cam multa fictiune yoga sau ce, ciuperci manca ala, dar DA, se considera ca exista o legatura intre gandire, timp si spatiu

PS data viitoare posteaza din prima link-ul in intrebare, altfel vezi si tu cat ai fost luat la misto

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Eu incerc sa-mi dau seama cam cum e cu sufletul prin dimensiunile astea laughing Si eu ma simt in pericol si nu am luat nimic si nu planuiesc, atunci cand sunt intre oameni si pe ei ii apuca sa joace niste "teatru" ca le vin gandurile din trecutul meu. Mi s-a intamplat de mai multe ori, este posibil si ca persoanele sa se fi cunoscut si vorbit. Dar a fost ciudat odata pe un site era o fata care descria drumul spre camera mea cand a vrut sa minta cu locatia ei, a dat o adresa gresita care nu am gasit-o pe harta. Si am considerat ca gandurile se transfera intre indivizi care interactioneaza. Se uita mama la un film interesant cu un mincinos intr-o lume a adevarului, si mi-a starnit curiozitatea "cum formam minciuna" hmm. Copilul cand e mic, trebuie sa-l inveti sa stie cum sa faca, daca il inveti gresit, gresit va continua. Raul, este cauzat de un defect, cand ceva nu a mers undeva. Daca totul merge in armonie, raul inceteaza.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, deja asta e o filozofie extinsa, si nu vreau sa intru in ea
insa mai pot sa iti spun o chestie, care "nu e in regula" in realitatea asta:

in fizica cuantica, s-a DOVEDIT ca lumina este o unda DACA este observata si o particula (foton) daca nu e observata, chestie total ilogica, adica, daca te uiti la un lucru se schimba... WHY?!?

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Pai unda aia e conectata la ochiu care o priveste. Sufletul e o bila luminoasa, sunt conectate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.ady tu esti de data asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare-s curioasa cine esti si de ce faci asa, tot tamilu ala care venea noaptea sa faca misto?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E troll.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i doar un troll la o singura intrebare, ci e o serie de conturi care zice ceva suspect si il apuca la asemenea ore nocturne, am patit si ceva real (iar baiatul venea de 5 ani sa faca "misto" de mine).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si s-au sters raspunsurile alea unde scria ca ma cunoaste si injura. Si dupa faza cu "intreaba-ma orice despre tine" a zis ca vorbea la misto. Da, la misto, ca n-am prieteni cum se dadea drept un prieten. Dar faza aia cu fetele si scandalul facut aici chiar s-au intamplat. Oare erati tot voi, oare ce problema pshica aveti voi cand faceti asa.
Au fost mai multe conturi facand asa pe site asta de cand am intrat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am, cine esti? Bulgare tu esti? Na-am nici un prieten care se apuca de injurat si devastat peste mine. Dar mai exista persoane care n-au vorbit niciodata cu mine, m-au suparat mult si se joaca de a prietenia probabil?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cumav esti bianca sau alexandra vezi-ti de relatia ta personala fara treburile mele, nu ar fi mai bine sa o faceti voi bine in patu vostru si sa ma lasati sa respir si eu aer curat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amuzant, mersii. Mai fa conturi persane cu limbaj din asta si pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am prieteni, decat un dz pe spinare care ma calca in picioare la fiecare ridicare. Un dz care altora le-a dat relatii reale, si mie un dement sa ma terorizeze cu FETE pe strada sa-mi scrie asa ceva pe net.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i aia dz, draga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ma sperie cand le apuca pe unele, mi-ai dat explicatia perfecta.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce le-apuca?

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Dumnezeu.
Nu stiu ce le apuca, straniu ca exact asa vorbesc si ele cu mare scandal.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba, unde s-a dus @FiFaEsTeViAtAmEa? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Interesant ca chiar s-a intamplat faza asta, ai nimerit-o.

| Speranta12 a răspuns:

Prin dimensiunea gandurilor rolling on the floor

| Speranta12 a răspuns:

@FiFaEsTeViAtAmEa. Ba m-am spart de ras cand ti-am citit comentariile, esti comic tare frate rolling on the floor

| sabin89 a răspuns (pentru Speranta12):

@FiFaEsTeViAtAmEa. Ba m-am spart de ras cand ti-am citit comentariile, esti comic tare frate rolling on the floor
Deci tu găseşti că e simpatic şi amuzant un astfel de om. Uite aşa, fără sî-ţi dai seama ţi-ai pus o etichetă.

| Speranta12 a răspuns (pentru sabin89):

Ce-ai tu cu mine, mai sabine? Ma urmaresti?

| Speranta12 a răspuns (pentru sabin89):

Esti gelos, mai sabine? laughing

| Speranta12 a răspuns:

@FiFaEsTeViAtAmEa, te-ai inecat la mal, bre? rolling on the floor

| Speranta12 a răspuns:

@FiFaEsTeViAtAmEa a ajuns in a 11-a dimensiune rolling on the floor laughing

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Cred ca a primit ce a vrut de a tacut.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Of saracu laughing

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si tu ce crezi? Prin ce dimensiune trece un individ cand gandeste?

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Complicat de cum gandesc eu, eu cred ca punctul dimensiunea 11 este "sufletul" care poate trece prin cele 10 dimensiuni. Dar sunt sigura ca oamenii nu constientizeaza cum functioneaza macar a4a dimensiune sa inteleaga ce este a5a, iar pana la 10 mai e mult. Cred ca a5a este grupul, si ca toate personale sunt legate "spiritual" (sufletele lor) in a5a dimensiune. Si atunci cum gandeste individul este conectat in a5a dimensiune la "grup". Eu incerc sa compar individul (omul) cu dimensiunile astea. Pare ca sufletul e punctul care conecteaza aceste dimensiuni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca cumva mai e nevoie sa mentionez asta
Https://ajitvadakayil.blogspot.com/......s-and.html
https://www.tpu.ro/......iunea-a6a/

| Dana2103 a răspuns:

Reverie. Hipnoza. Dar nu alta dimensiune.