| RAY a întrebat:

Prin ratiune, metoda stiintifica putem intelege ce e iubirea? Sentimentele? Cum apar ele?

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Normal ca putem intelege mai ales prin stiinta. Sentimentele, iubirea apar ca urmare unor reactii chimice bine stabilite, ca sa ajute la cuplarea partenerilor, asta este scopul.
Ca fara astea, ai face ssex asa cu oricine, n-ai mai fi stabil cu cineva si n-ai mai face familie, chiar daca ai face copil ar fi mai greu sa-l cresti.
1 - Te atrage tare cineva
2 - Apoi apar acele sentimente, iubire deci reactiile alea chimice se activeaza.
3 - Casuni pe aia in prostie si vrei sa te insori cu ea, sa stai cu ea, dupa aia vrei sa faci copil dupa ce te-ai cuplat cu ea.
4 - Scopul a fost atins.
5 - Iubirea va trece dar nu mai conteaza, daca scopul a fost atins, si ramane uneori iubirea matura, respect, comunicare, intelegere, comportament frumos, si alea tot te tin impreuna, dar nu ai mai fi fost impreuna daca nu apareau la inceput sentimentele alea.