| Inferno a întrebat:

Considerați că sunteți fericiți în viața?

8 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Măcar să fiți fericiți în moarte...

| RAY a răspuns:

O stare de liniste, pace, asta e fericirea pentru mine

| doctorandus a răspuns:

In general nu ma gandesc la fericire. Cei care se gandesc des la fericire sunt nefericiti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca vreau sa fiu fericit astazi, o sa fiu, indiferent de orice s-ar intampla. Doar de la creier vine totul.
Deci... da.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| CleanHeart a răspuns:

E un inferno
Fericirea e o alegere deci am ales sa fiu foarte fericita ca daca sunt trista nu castig nimic cel putin pana acum nu am castigat nici o vacanta in Las Vegas sau un milion de euro.

| Thecurious a răspuns:

Ce este fericirea?
Oare putem ajunge la un consens in privinta ei, adica sa fim de acord cu o definitie?
Imi amintesc intamplarea povestita de filosoful roman Mihai Plesu. El l-a intrebat pe un profesor de matematica ce le doreste elivilor sai, raspunsul profesorului a fost "Sa fie fericiti ", Plesu a replicat "Pai, eu credeam ca ei trebuie sa stie tabla inmultirii ".
Sincer, habar nu am. Cum ar trebui sa ma manifest ca sa fiu fericit?
Cu cat inaintez in varsta, cu atat imi dau seama ca viata e din ce in ce mai complexa.

| Teffan a răspuns:

Nu inca.