| harciog a întrebat:

Putem fi aceeasi mereu? Si. daca nu putem, oare nu tocmai lucrul asta genereaza certurile sau impacarile dintre noi? Sintem constienti fiecare ca datorita faptului ca sintem schimbat-ori, ca stare, purtam o parte din vina generarii conflictelor din jurul nostru? Sa te porti impotriva a ceea ce simti inseamna a te minti pe tine in primul rind.Ni se cere echilibru? De unde sa-l dam cind echilibrul de azi poate insemna haosul de miine?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mai animaluleX nu am ce sa spun ca raspunsurile le-ai dat tot tu. Mai bine o dam pe dragoste si sex.
MidnightLady, de ce nu mi-ai spus ca te freci bine ca maioneza, sunt innebunit dupa frecaciunea asta. Oooo maioneza mea laughing
Apropo @Bent este cat se poate de viu, totdeauna apare atunci cand esti convins ca ai scapat de el.

| Hombre a răspuns:

Precum am zis, @Bent! Cu un mic amendament, si-a dobandit nemurirea. rolling on the floor

| harciog explică:

Iricool,nu-s adeptul personalitatii si nici a caracterului.Dau cu amindoua de pamint numai din dorinta de a ma purta exact cum simt.

| harciog explică:

Ce naibii, mutam intrebarea la dragoste si sex? Hai ma care v-o mai trageti ca lumea?

| harciog explică:

Bent,imi esti recunoscator daca te mai duc vreo 400 de ani?

| miradoniz a răspuns:

hee hee nu,niciodată,cred euhee hee noi suntem oameni și avem conflicte interioare,e normalhee hee sinceritatea contează(chiar dacă doar cu noi în prima faza) și sa încerci sa faci cât de bine se poatehee hee echilibrul ideal e între astea doua,as zicehee hee adică,dacă până și apostolul Pavel zicea ca"nu face binele pe care îl vrea,ci răul pe care nu îl vrea"! și era apostol!hee hee ah, și ajuta sa îți pui încrederea în Altcineva, infinit b u nhee hee

| MidnightLady a răspuns:

"Schimbat-ori" l-ai pus anume pentru mine, asa cum face MyKron? Daca da, felicitari, m-ai prins in capcana.

| MidnightLady a răspuns:

Kronstadt, cre’ ca tu te-ai cam bagat in seama, eu aveam treaba cu Harciog. Si in legatura cu trasul, nu te mai agita ca sifonul, daca aveam cel mai mic interes pentru tine, ti-o trageam eu. Da’ na, pana ma pot amuza pe seama imbecilitatii tale, de ce n-as face-o? Asa-s eu, mai nesimtita...
A, si sa nu uitam ca nu eu ma lamentam de experientele sexuale nereusite pe TPU. Io n-am motiv, ma frec bine, ca maioneza. Da’ nu ma tai niciodata, ca stiu sa aleg ingrediente de calitate. Acum intelegi de ce nu-mi starnesti interesul, da?winking

| MidnightLady a răspuns:

@Kronstadt
Din cate stiu eu, Bent traieste. Numa' ca tu-ti doresti imposibilul. Hai, ca asta-i cea mai cea: "sa fac o contra de gandire cu el". rolling on the floor
Si nu, nu-mi poate fi suport, eu am putin peste 100 de kg, el cred ca se incadreaza in limite normale.

| caractere a răspuns:

E data naibii Midnight laughing
In sensul bun...

| whatevernvm a răspuns:

Buna.

Chiar daca ar fi sa nu ne schimbam niciodata, tot ar exista conflicte din cauza diferentelor de comportament si gusturi intre persoane.
Daca e sa generalizam persoanale cu gusturi asemanatoare sunt destul de rare, si chiar si atunci te vei plictisii de persoanele respective.

Este si ce ai zis tu un motiv pentru care exita impacturi intre noi, suparari, insa sunt obstacole ale vietii. Nu putem fii aceiasi mereu, cine te accepta, te poate accepta si cu schimbarile de comportament.

Bafta!

| Andrada1 a răspuns:

Niciodata nu vom putea ajunge la un numitor comun parerea mea happy

| iricool1996 a răspuns:

Personalitatea,care este aceeasi toata viata, dupa ce s-a format desigur, nu duce la schimbari.Noi cat traim cautam sa ne cunoastem si sa ne reparam greselile.Fiecareschibare pe care o facem o facem in cautarea unui echilibru cu noi insine, iar daca ceilalti nu sunt de acord nu se gandesc ca prin schimbare cauti increderea in tine. Cei care te iubesc te iubesc pentru personalitate nu pentru micile diferente care apar dupa schimbari.
Deasemenea noi cautam schimbarea si pentru a inlatura monotonia vietii.Este ceva normal, dar cred ca trebuie gandit de douaori inainte de a o face(sa nu te trezesti intr-o dimineata ras in cap, mahmursi cu o fata necunoscuta in camera ta zugravita in roz sephia numai fiindca ai avut chef de o schimbare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mereu acelasi. Certurile/impacarile apar atunci cand nu putem (sau nu vrem) sa intelegem ce vor ceilalti de la noi (sau noi de la ei), sau atunci cand mai lasam de la noi ori dam dovada de intelegere (in cazul impacarii).
Lasand vrajeala, iti pot spune sincer ca toti sunt niste nebuni, numai eu sunt normal! Cand o sa incep a alerga pe dealuri in fundul gol cu o grebla in mana stanga, si cu o sticla de horinca in cea dreapta, sa stii ca s-a dus dracu' si ultimul om care mai putea salva mapamondul de la un dezastru de proportii.
P.P. Am cateva paharele la bord. Daca nu intelegi ce am vrut sa spun, inseamna ca trebuie sa mananc ceva inainte de a continua cu desfatarea bahica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, nu da atentie femeilor aflate singure la miezul noptii! Ori sunt urate cu draci, ori nu stiu sa se frece binewinking Cat despre gramatica limbii romane, nu cred ca este relevant "modul gramatical" in care-ti expui ideea.
P.P. @MidnightLady, nu te mai baga in seama gratis, ca oricum nu ti-o trag! Te las sa mori fata batranawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MidnightLady, esti funny! laughing
Te rog sa-l lasi pe Har sa-si duca la bun sfarsit postarea!
P.P. Daca erai o adevarata lady, nu dadeai atentie postarii mele.
Dar, telenovelismul din sangele tau, si hormonii neraciti la timp, te fac sa actionezi nesabuit big grin Reao si nerecunoscatoareo de situatie ce esti!
P.P.P. A murit Bent (ala avea spirit in el, nu gluma) si nu mai ai suport? Sper ca Bent sa mai traiasca si sa ma mai provoace pe site, macar as avea cu cine sa fac o contra de gandire. Tu esti prea fada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu invata Har sa scrie, n-am voie sa mor.*

*Voi fi prima persoana nemuritoare.