| Ionute2018 a întrebat:

Rog seriozitate.In fiecare seara vad siulueta unei fete frumoase conceputa parca din abur si umbra neagra.O vad mereu la 3:25-3:27.Nu am avut rude/prieteni morti iar domiciliul l-am schimbat de 6 ori.Stau intr-un camin iar aceasta persoana o vad iar.Inainte sa ma culc(adorm foarte greu din cauza asta de aceea apuc ore asa tarzii) aud voce care pare sa ma duca undeva.Se uita atenta si ochii se maresc. Apoi dispare. Vrea sa ma spioneze iar cand ma uit spre ea dispare.Este foarte serios ce zic acum, si vreau niste sugestii/explicatii ceva orice.Filmele horror foarte rar le vad si nu am frica de asa ceva.Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Anonimceshtiitu a răspuns:

Posibil sa fi bântuit de acel spirit. Eu zic sa pui o camera video în camera în care dormi și sa vezi dacă în timp ce dormi se uita la tine sau dacă te ataca. Dacă nu ți-a făcut nimic eu zic sa riști când o vezi eu zic sa ai curajul de a vorbi cu ea. Spune salut nu stiu. Posibil sa fie doar un spirit gen a unei rude de a tale moarta și te veghează.
Prima data înainte sa faci asta du-te și spovedestete și roaga-te la biserica și ia și apa sfințită.
Sper ca te-am ajutat și hai ca fac și o glumita: poate are crush pe tine?

| Ionute2018 explică (pentru Anonimceshtiitu):

Am sa filmez noaptea iar numele canalului il voi spune de indata ce este gata multumesc de raspuns

| alex15ccc a răspuns (pentru Anonimceshtiitu):

Ce? suntem in sec xxi, oamenii moderni nu mai cred in stafii, omenii de azi cand vad oameni morti merg la psihiatru.

37 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

? sfarsitul clipului, tho...
Asteptam filmarea de noapte.

| RAY a răspuns:

Interesanta poveste, dar o dovada ceva, ca asa pot spune si eu ca zana maseluta imi da dureri de dinti cand e in perioada aia a luni

| Ionute2018 explică (pentru RAY):

Sigur,am sa postez un videoclip pe noul canal fara nici o taiere de videoclip intre ora 3:00 si 3:30 voi reveni cu numele canalului de indata de este gata

| Sn4k3 a răspuns:

Who you gonna call?

| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti cola de acum, poate nu-i place fanta si de aia te bantuie.

| RainmakerX a răspuns:

Daca te descuci cu engleza cauta pe Facebook un grup de witchcraft si intreaba acolo ce este de facut. Da-mi mesaj daca nu te descurci... in principiu orice grup e bun.

Exista modalitati de "banishing" dar trebuie sa fii sigur de ceea ce faci caci se poate sa fii aparat de ceva anume.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Esti schizofrenic, se mai intampla.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Schizofrenia e o boala serioasa si trebuie tratata. Daca tu in anul 2018 crezi in fantome, ar trebui sa-ti faci si tu un consult.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu m-ai jignit. Eu doar l-am diagnosticat. Sa fii bolnav nu e o jignire.

| Clorox a răspuns:

Excludem ateismul si crestinismul din aceast raspuns, hai sa privim aceasta situatie din punct de vedere supranatural...
Spiritele nu ar trebui sa comunice cu noi de fel, hai sa ne gandim ca la o usa ce conecteaza 2 camere, lumea noastra si lumea de dincolo. Exista anumite circumstante in care unele persoane pot auzi ce e in cealalta camera, intr-un final fiind capabile sa deschida usa. Nu e firesc ce ti se intampla, nu e de bine mai bine zis, ai foarte mare grija. Sunt multe cazuri de energii de dincolo, majoritatea sunt neutre, nu vor sa faca rau, problema e daca aceasta silueta are intentii rele. Bunicul meu a patit ceva asemanator, mereu auzea si vedea o femeie intr-o rochie de mireasa, intr-o seara a decis sa mearga dupa ea, au vorbit, l-a plimbat prin pustiu si l-a dus la o fantana, cred ca iti dai seama ce a vrut sa faca, la primul cocos care a cantat a disparut, (Se zice ca atunci cand un cocos canta spiritele sunt obligate sa plece, de aia aceste spirite apar doar seara pana la rasarit).
Nu stiu ce sfat sa-ti dau momentan, daca ai placerea imi spui in privat cand ai timp ce s-a mai intamplat, ce face aceasta entitate, ce simti cand e cu tine.

| Steregoi a răspuns:

Nu te crede nimeni chiar daca spui adevărul. Daca te va ucide vor spune ca a fost sinucidere. In general demonii nu lasa urme când ucid. Demonii sunt cei mai mari criminali. Demonii ucid si sunt nevăzuți. Sunt vazuti sau perceputi doar de victima.

| Nilsson a răspuns (pentru Steregoi):

Ce-ti mai place sa sperii oamenii.

| Steregoi a răspuns (pentru Nilsson):

Nu-mi place sa sperii oamenii. Asta e realitatea. Demonii uneori nu ucid direct ci indirect adica determina victima sa creada minciuni sau sa aiba un comportament distructiv sau autodistructiv.

| Nilsson a răspuns (pentru Steregoi):

Trebuia sa te fi exprimat mai clar, ai dat de inteles ca demonii ucid precum in filmele SF.

| Ionute2018 explică (pentru Nilsson):

Numele canalului de YouTube: darius2.0 " am fantoma in casa " fix asa veti scrie si il veti gasi.multumesc

| RAY a răspuns (pentru Ionute2018):

Abia asteptam, sa nu ne dezamagesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionute2018):

Hmm,interesant.Am vazut clipul tau si incep sa te cred.Asteptam filmarea de noapte

| alex15ccc a răspuns (pentru Steregoi):

Ce ai tu se numeste maine religioasa, esti prea obsedat de religie/spiritualitate

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Tu esti obsedat de necredinta si pseudostiinta.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omul nu e obsedat de pesudostiinta tu esti
în 16 August | Steregoi a răspuns:
Nu te crede nimeni chiar daca spui adevărul. Daca te va ucide vor spune ca a fost sinucidere. In general demonii nu lasa urme când ucid. Demonii sunt cei mai mari criminali. Demonii ucid si sunt nevăzuți. Sunt vazuti sau perceputi doar de victima.

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Tu nu vezi ca raspunsul castigator e pozitiv pentru credinta in spirite?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Ba da bre vad asta, dar si tu esti bantuit de basme

| alex15ccc a răspuns (pentru Steregoi):

Am mai spus, sunt credincios, iar psedostinta este "stiinta populara/antica", ceea ce eu nu tolerez. mie imi place stiinta adevarata, adic stiinta care se preda in scoli si universitati.

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Cum arați ca ești credincios? Crezi ca exista Dumnezeu? Altfel nu avem ce mai discuta. Despre știința sterila m-am lămurit. Stiinta despre care vorbești provoacă 100 de probleme si rezolva doar 10 din ele. Unde e avantajul științei despre care vorbești? Privește si tu la ce a condus industrializarea: poluare si e suficient de rău.

| Nilsson a răspuns:

Ar trebui sa te odihnesti mai mai mult, sa nu te culci asa tarziu si sa ne mai uiti deloc la filme horror, afecteaza negativ psihicul.
Mintea poate juca feste oricui.

| CleanHeart a răspuns:

Nu ii fantoma, astea sunt niste halucinatii hipnagogice care apar atunci cand esti foarte obosit si vrei sa adormi sau cand te trezesti dupa un somn prost, creierul uneori ne joaca feste cand suntem morti de oboseala.

| NGheorghe a răspuns:

Filmează-o si pune filmul pe Youtube sa-l vedem si noi.

| Peridava a răspuns:

La 3:25 e deja dimineata, nu seara.
Culca-te la timp si nu bea alcool seara, studentule.

| Peridava a răspuns:

Mda. Nu ai auzit prin familie ca lemnul cand se usuca mai pocneste? Apoi, daca iti cade de multe ori sticla de suc... poc-poc-poc.
Presupun ca sunt niste reflexii de la niste becuri, faruri iar tu tanar, cu gandul la fete, vezi fantome. Esti student aici in Romania sau la tine acasa? Accentul te-a dat de gol.

| Jannah a răspuns:

Interneaza-te ma la psihiatrie, aia te vor salva

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

ARCHONII!
ielele, sunt spiriteee! ai grijeee
https://www.youtube.com/watch?v=alzLy0IKrBA

| RpxOnAir a răspuns:

Probabil e doar mintea ta

| gongsterbeep a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un pshiholog. Poate fi ceva la nivelul subconstientului

| MrZenon a răspuns:

Aceasta este o reacție psihologică în care se regenerează frica. Soluție ar fi să te culci mai devreme, deoarece te vei relaxa psihologic!