| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca intr-un grup de 10.000 de oameni 100 sunt de treaba, Iar intrebarea este: merita sa acorzi importanta/risc/timp pentru a-i gasi pe aia 100 Sau ii catalogezi/ignori/respingi automat pe toti.
eu sustin ca NU merita

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

100 din 10000 inseamna 1 din 100.
Cand umblii cu limba scoasa dupa fete si nu-ti gasesti nici una potrivita, atunci ramai burlac.
Cand trebuie ales un specialist bun pentru a ocupa fotoliul de minister, atunci se alege - politic - cel cu limba mai lunga. big grin

| sabin89 a răspuns:

Să presupunem că într-o mare uzină ar lucra zece mii de oameni; si tu esti angajat acolo. Ar merita să-i cauţi pe cei care sunt de treabă în acest mare "grup".

| Mayar a răspuns:

DEPINDE!
Cat timp iti ia ca sa dibuiesti felul de a fi al unei persoane si sa fii in stare sa iti dai verdictul?
De exemplu la mine nu dureaza mult, deci aceste numere nu sunt ceva imposibil.

| danbnz a răspuns:

Pe termen lung merita.
Pe termen scurt, dai in coco pe toti ca in p l m nu ma lasa TPU sa bag!

| RAY a răspuns:

Dar tu esti de treaba? esti diferit oare de alti?
lipsa masculilor de a avea accses la sex naste convingeri radicale in mintile acestora

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ma referam mai mult la statistici referitoare la rase, dar nu voiam sa fie sters intrebarea de admini

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man gandirea asta a omorat milioane de persoane acum un secol, specia umana trebuie sa iti depaseasca partea primitiva si sa aleaga ratiunea, si eu am momente de nebunie, dar, asemenea gandiri nu sunt rationale, suntem doar niste primate care au fugit din africa atat, fiecare individ poate e bun la ceva, de asta exista diversitate, nimeni nu e superior sau inferior doar gandirea aia de primate ne face sa credem asta, in fapt suntem primate care ne luptam cu animalul din noi si inventam credinte false pentru a putea supravetui

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

NEIN NEIN NEIN
https://www.youtube.com/watch?v=fM42YTY62rA

| Goete a răspuns:

Daca vrei sa vezi partea frumoasa a vietii, merita happy
Dar ceea ce te inconjoara e o reflexie a ta.

| AnastasiaK a răspuns:

Pai depinde in primul rand in ce scop, ce context social avem...mai sunt necesare niste detalii. Ca asa intr-un grup de 10 000 de oameni pot sa fie si toti de treaba si sa nu am de ce sa ma deranjez sa-i bag in seama.

Intrebarea ta ma duce cu gandul la teoria jocurilor. Merita s-o studiezi daca n-ai facut-o pana acumwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa presupunem ca e un fel de joc tâmpit in care eu nu ma bag din start. Zic ca jocul e tâmpit, nu cataloghez pe toți cei 10000 din start.
Ce sa caut intr-o chestie de asta bolnava? De unde sa știu dinainte ca 100 fix sunt de treaba? Dacă nu știu atunci lucrurile vin de la sine, fără a fi cazul sa caut eu pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Ii gasesti fara sa vrei! Evoluând in viata iti dai seama cine este de treaba si cine nu.
Daca nu vei gasi decat unul sau nici pe el sa nu te mire pentru ca sigur nu ai sa vorbesti cu 10000 de oameni cate 3 ore.
Deci da, raspunsul tau este corect, nu are rost sa-i cauti, ei se vor arata la un moment dat la timpul potrivit.

Răspuns utilizator avertizat