| anonim_4396 a întrebat:

Să zicem că om cu personalitate multiplă amenință că se sinucide. Putem considera că nebunul încearcă să ucidă câțiva ostateci?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Întrebarea e buna, uni nu o înțeleg, e un film pe tema asta, și da poate fii considerat un criminal pentru ca vrea sa iți ucidă și celelalte personalității

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i periculos pentru altii, odata ce ameninta ca se SINUCIDE, adica se omoara pe el insusi, nefacand sens sa ia ostateci, fiind vorba doar de el, deci nu-i o amenintare pentru altii.
Dar stai cuminte, ca nici de sinucis nu se va sinucide, ca vine alta personalitatea care il va oprii, ala fricosul si tematorul...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Ostatici psihologici in situatii de nisa, prin abstractie. Concret, nu ucide pe altcineva.

| ReddY25 a răspuns:

Orice este posibil

| Robert160 a răspuns:

Lol.

| Cynthia20 a răspuns:

Personalitatea nu este o persoană.
Studiază delimitările conceptuale: individ, individualitate, persoană, personalitate, personaj.