| Anon1mxD a întrebat:

SaL! dc mi se restarteaza pc-ul? tind sa spuhn ca temperaturile de la procesor si nucleu(core) trec de 55 graDe celsius?! o fi din cauza asta? aaa.mda si e curatat de praF :*! rpD FunDoi :X

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Schimba pasta termoconductoare de la procesor si mai adauga cateva coolere in carcasa, ar trebui sa iti scada temperatura cu cel putin 10 grade.

| condru a răspuns:

Nu e curatat i totalitate,praful mai ajunge si la coler-ul de la procesor ceea ce inseamna ca viteza de rotatie a acestuia scade ceea ce duce la o racire mai lena adica mai proasta, asta este cauza, sugestia mea este sa iti cumperi un coler nou si verifica si radiatorul de pe procesor daca este prins bine.bafta

| SanduINFINITE a răspuns:

Stai frate linistit temperatura mea in full load (in stres) ajunge la 55 grade ca la tine nu-i nimic rau dar cu restartul nu stiu poate ai windows-ul cu ceva virusi vezi tu dar procesorul e in regula