| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Chakrele cum pot fi deschise in totalitate?
Apropo. Am vise ciudate cum ca dupa ce visez, in vis stau in pat si incerc sa dorm ceva de genu si cand inchid ochii si vreau sa imi imaginez ceva, se intampla sa se creeze imagine ceva de genu, laughing))))))))))
Ce s-ar intampla ca daca ma culc, in timpul visului ma culc din nou, iar in noul somn ce fel de vis am(ma refer unde ajung dupa ce trec de subconstient; adica subconstientul nu ar avea si el un subconstient). Iar ce s-ar intampla daca cand ma bag la somn, ma chinui sa stiu ca nu am adormit profund ca sa ma proiectez in astral(sa ma aflu langa corpul meu)? Aceea ce vad dupa ce ies din corp, este lumea reala sau o simulare, in care pot prevedea viitorul, si trecutul, etc? Ms.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Usurel cu borcanul de muraturi! desigur, glumesc. A-ti deschide chakrele nu-i altceva decat sa poti intelege/identifica trairile specifice fiecarei chakre. Cu privire la somn: poti invata sa ai: "somn in stare de veghe", iar in timpul acestuia sa iti poti impune sa parcurgi "o tema" pentru a-i intelege subtilitatile. Sper ca nu am fost prea "eliptic". Succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Chakra
Stiinta n-a dovedit nimic despre ele. Avem medicina si nu au descoperit vreun efect dupa ce s-a amputat o parte a corpului.
Somnul in stare de veghe n-are treaba cu chakrele. Poti invata lejer cu o carte si multa munca, desi e putin mai dificil decat visele lucide, reusesti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

TRAIND PE WIKIPEDIA : o sa mori in... timp ce altii au parcurs si inteles si aplicat Cunoasteea. Pune mana pe carte si nu cauta tutoriale care sa iti permanentizeze "cunoastere de Papagal"! :'( laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cel putin eu traiesc in realitate si comparativ cu tine am un job bine platit iar tu o sa mori de foame cu astea rolling on the floor

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adolescenţi
ScriptKiddie
în 14 Aprilie | ScriptKiddie a întrebat:
Salut TPU!

Sunt la liceu si as vrea sa stiu si eu o modalitate de invatat fizica online complet gratuit.

As vrea sa NU fie tutorial video, mai precis format text + exercitii.

Ceva similar cu cursurile de programare de pe SoloLearn sau Codecademy, unde pot verifica raspunsurile pe care le dau si lectia e usor de citit.

Multumesc anticipat!
Suge o ceapa! laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Om schizo. Exista freelancing. Daca tu nu stii ce e Codecademy, ce te invata etc. Poti sa stai cu chakrele tale inexistente. Punct.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

în 5 Martie | ScriptKiddie a întrebat:

Salut! Pentru facultatea de Politehnica/Automatica ce module trebuie sa stiu la fizica? Ce se va mai adauga?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Om inconstient. Freelancingul nu tine de varsta. Uite ca am timp liber si fac web development. Acum fii retardat si urla ca PSD fura si stai pe salariul minim ca nah esti un esec schizofrenic care crede in chakra si astre. Poti da copy paste si la intrebari si la raspunsuri. Pacat ca nu te lasa boala sa intelegi ca chakra nu exista laughing

| costinvlad explică (pentru anonim_4396):

Dar daca nu exista, eu cum am facut sa visez numerele la Grecia kino 20/80, si am jucat sistem 8/15 si au fost bune?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi ateii sunteti sclavii stiintei asa cum sunt sunt si crestinii sclavii crestinismului laughing
Asemanarea dintre stiinta moderna si crestinism este ca sunt amandoua controlate de jîdani si atat ateii cat si crestinii sunt atat de ignoranti si inchisi la minte ca habar n-au cum se joaca jîdanii cu mintile lor. Stiinta dovedea existenta spiritualitatii inainte sa fie inventat crestinismul care este materialist si total opus spiritualitatii, exact ca si ateismul. Ideea este ca trebuie sa existe un echilibru intre ele dar este imposibil de vreme ce stiinta neaga intentionat orice este legat de spiritualitate si voi sunteti atat de ignoranti ca inghititi orice va zice "stiinta" ca doar stiinta vine cu "dovezi".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

1. nu-s ateu.
2. Pur si simplu ce te face sa crezi in chakre? A aparut intr-un desen animat, indienii fiind de cultura low-IQ le-au luat drept reale si voi mancati rahat pe banda aici. Mai e postata asta si in categoria Stiinta si filosofie. Aoleo schizofrenia asta cate victime are... Mai rau e cand nu stiti de false-awake (iluzia de trezire) si chestii dovedite... Eu inchis la minte? Nu vad sa urlu ca fura PSD si traiesc bine din ceva facut in domenii in care nici nu trebuie scoala (=e optionala). Daca tu vrei scoala profesionala sa ajungi tractorist, sa fii incuiat intr-o lume ireala e strict treaba ta. Iti zic strict ca chakrele si multe alte chestii sunt fictiune. Punct. Zici ca-s reale ai probleme cu caputul.

| Saicoth a răspuns (pentru Mclaren12):

Stiinta nu dovedeste nimic, stiinta cauta esenta lucrurilor deja existente sau descoperite si incearca sa afle cum functioneaza.

Ateismul aproape a devenit ca o religie.
Eu nu ma consider nici ateu, nici crestin, sunt un om non religios care nu are nevoie de povesti sau basme pentru a trai o viata normala.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca toate cunostintele ezoterice existente care vin in majoritate din antichitate sunt pur fictiune doar pentru ca asa zice stiinta ta materialista controlata de jîdani? Ce facem cu oamenii care le folosesc zi de zi dar din cauza miliardelor de incuiati ca tine nu se pot afirma in public? Ce facem cu acei calugari tibetani sau japonezi sau indieni sau chinezi etc. despre care se stie ca sunt relationati practicilor spirituale? Ce facem? Ii negam pe toti doar pentru ca asa au zis niste oameni despre care deja s-a dovedit ca sunt niste mincinosi si criminali?

"Nu vad sa urlu ca fura PSD si traiesc bine din ceva facut in domenii in care nici nu trebuie scoala"
Nu inteleg de ce te tot bati cu pumnul in piept ca ai un loc de munca bun. Daca lucrezi in Romania, afirm cu toata siguranta ca am un loc de munca de cel putin 3 ori mai bine platit decat al tau. De fapt tu nu urli ca fura PSD-ul pentru ca tu nu esti victima politicii lor iar cei care urla ca PSD-ul fura nu prea fac nimic in legatura cu asta pentru ca sunt toti niste crestini spalati pe creier care asteapta ca cei de la PSD sa se aresteze singuri in loc sa faca ceva cu tara lor. Exact de oameni din astia ca voi are nevoie sistemul pentru a prospera, ignoranti egoisti si fricosi indoctrinati.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Saicoth):

Stiinta incearca sa dovedeasca expandarea Universului din nimic ceea ce este absurd si probabil peste un miliard de oameni le cred basmele.

Stiinta incearca sa dovedeasca evolutia omului modern din maimute ceea ce din nou este doar o abureala materialista a jîdanilor care sa le ofere ateilor ceva in care sa creada.

| Saicoth a răspuns (pentru Mclaren12):

Universul este in expansiune, nu din nimic, ci in nimic. Nu se cunoaste deocamdata o limita a spatiului.

Stiinta nu doveste sau incearca sa dovedeasca ca omul a evoluat din maimuta, exista o multime de dovezi in natura care sustin acest fapt.

Tu de unde crezi ca a aparut omul? Ceva entitate necunoscuta
si foarte inteligenta aparuta din nimic a facut omul din pamant?
Hai sa fim seriosi.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Saicoth):

"Universul este in expansiune, nu din nimic, ci in nimic"
Nu are cum sa se extinda in nimic. Adica du-te afara si uite-te in sus. Ce vezi? Nimic? Nu chiar, vezi aer, spatiu, atmosfera. Universul nu s-a expandat in asa ceva pentru ca asa ceva nu ar fi existat inainte de aparitia Universului deci Universul nu avea cand si unde sa se extinda. Teoria asta este mai absurda decat basmele crestinilor, sa fim si mai seriosi.

"Tu de unde crezi ca a aparut omul?"
Chiar de as avea o teorie, prefer sa nu asum nimic, dar asta nu inseamna ca trebuie sa plec urechea la minciunile jîdanilor. Teoria evolutiei nu explica inteligenta superioara a omului si nu explica evolutia sa in forma actuala. Adica omul a evoluat din maimuta dar nu mai seamana nici pe aproape cu o maimuta. Unde ai mai vazut asa ceva? Am auzit ca s-au descoperit fosile de rechini vechi de vreo 300 de milioane de ani deci in 300 de milioane de ani prin pretinsa "evolutie" rechinii ar fi ramas tot mai aproape de forma originara iar primata numita om si-a schimbat radical aspectul fizic in vreo 6 milioane de ani? Sau alt fapt dubios este ca omul nu are nicio trasatura fizica care sa-l ajute sa se adapteze mediului, asa cum au animalele. Cred ca stii si tu prea bine ca fiecare animal are o anumita "arma" care sa asigure supravietuirea si perpetuarea speciei, iepurii sunt rapizi si se inmultesc foarte usor, vulturii au vedere foarte dezvoltata si gheare foarte puternice, lupii sunt rapizi si traiesc in haite, pingunii au pielea groasa si un strat de pene astfel incat sa indure frigul, chiar si maimutele sunt foarte agile si au gheare puternice. Omul ce are?

| Saicoth a răspuns (pentru Mclaren12):

Raspund la ultima intrebare intai, omul are inteligenta, judecata, ratiune si creativitate.

Sunt de acord ca este putin inexplicabil de ce omul a evoluat asa repede, dar sunt si alte specii care au evoluat la fel sau chiar mai repede, altele foarte putin sau chiar deloc.
De obicei o specie evolueaza cand are nevoie de ceva, toate animalele sunt intr-o batalie constanta, fiecare organism gaseste metode noi de aparare si de atac.
Maimutele....sunt zeci de specii, fiecare cu diferite nivele de inteligenta. Cu cateva milioane de ani, una dintre aceste specii a evoluat la un creier mai eficient, a dezvoltat un limbaj si un vocabular, de acolo evolutia s-a accelerat.

Crocodilul este cel mai vechi dintre toate speciile de reptile de pe pamant, evolutia lor a fost minima timp de zeci de milioane de ani.
El practic nu mai are nevoie in aces moment de evolutie sau cel putin nu are nevoie de schimbari majore care sa-i usureze supravietuirea.

Multe animale au evoluat datorita omului.
In ultimii 500 de ani observi cat de mult a evoluat omul.
Si evolutia este accelerata si in momentul acesta. Nu ma refer la fizic, ma refer la inteligenta. Inteligenta si gandirea critica ne deosebeste de animale, care sunt guvernate in mare parte de instincte si reflexe.
Din lup s-a ajuns la specii de caini din care multe nu mai arata deloc similar cu stramosii lor, dar traiesc simultan. Acesta este un exemplu pefect care dovedeste influenta omului in evolutia animalelor. Si mai sunt zeci de exemple.
Majoritatea speciilor au disparut datorita schimbarilor climatice cum ar fi mamutii sau chiar specia neanderthal care ar fi trait simultan cu omul.

Despre expansiunea universului, cum am scris si adineauri nu se cunosc limite ale spatiului. Universul poate fi ca un balon intr-o cutie imensa. Astronomii au observat aceasta expansiune, nu e o teorie doar.

Nu stiu ce anume ai tu cu evreii/jidanii, recunosc ca o mare parte dintre ei au devenim oameni puternici si influenti dar asta nu inseamna ca traim intr-o minciuna totala. Stiinta de regula nu are influente politice sau etnice.

Vad ca esti o persoana inteligenta, si ma tot intreb ce te opreste sa te deschizi la informatie? Sa intelegi ca sunt oameni care si-au dedicat toata viata intr-un studiu. Oameni care muncesc din greu sa descopere noi lucruri si sa ne imbunatateasca viata tuturor prin tehnologie. Bineinteles ca sunt si altii care doar ar profita din asta.
Incearca sa accepti stiinta, nu ca pe o religie ci ca pe un domeniu care ne ajuta sa atingem stelele la un moment dat, care ne ajuta sa ajungem la evolutia finala. Cauta pe Youtube Richard Dawkins si priveste cateva video-uri si asculta ce spune.
Iti cer o favoare, doua minute din viata ta sa privesti un video.

https://www.youtube.com/watch?v=3Q3NblRa2X8

Te salut

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce tot aduci schizofrenia în discuție? Dacă un om e schizofrenic, nu alege el să se confrunte cu o boală atât de crudă. Îi poți spune unuia că e ignorant, că tu ești cel mai deștept și/sau inteligent, bla bla, dar nu că e schizofrenic/bipolar/autist sau mai știu eu ce.
Oamenii care nu-ți împărtășesc ție opiniile nu înseamnă că suferă de boli psihice, ci că privesc viața dintr-un alt punct de vedere, iar nefiind psihiatri, n-avem cunoștințele necesare să punem diagnostice, nu crezi?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mclaren12):

O bascula de rahat nu poate fi transformata in diamant si nici o minte bolnava nu o poti face sa gandeasca rational/logic

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Ok atunci sa incheie el subiectul. M-am saturat de asa debili mintali spalati pe creier sa creada in ceva care a fost intentionat pentru desene animate indiene si anime a fi real si sa si sustina. Nu mai folosesc schizofrenie ci 'debil mintal'. Sa-si aleaga singur ce boala are. Si daca are ceva grav sa nu mai stea pe TPU. I-am raspuns prima oara ca nu exista asa ceva si a tot tinut-o contra.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

A fi deschis la minte înseamnă inclusiv a accepta și faptul că oamenii au dreptul la libertate spirituală, iar tu nu le-o poți suprima. Că nu ești de acord e altceva, dar asta nu înseamnă că trebuie să le impui și celorlalți concepțiile tale. Dacă unul vrea să se închine la o cioară de pe gard, n-are decât; nu trebuie să fie nici treaba ta, nici a mea, nici a altora din jur.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Saicoth):

"omul are inteligenta, judecata, ratiune si creativitate."
De asta nu ma indoiesc. Ma indoiesc ca omul ar avea aceste trasaturi in urma pretinsei evolutii.

"Cu cateva milioane de ani, una dintre aceste specii a evoluat la un creier mai eficient, a dezvoltat un limbaj si un vocabular, de acolo evolutia s-a accelerat"
Bazaconii. Daca ne referim la creier si astea, delfinul trebuia sa aiba o inteligenta aproape de cea umana pentru ca are un creier asemanator cu al omului, plus ca are un raport de masa creier-corp mai bun fata de al omului. Ai vazut delfinii sa construiasca orase sau sa-si puna probleme de constiinta? Eu n-am vazut. Un ateu destul de cunoscut (n-o sa dau nume pentru ca o sa sune penibil) zicea ca maimutele de acum o sa ajunga peste cateva milioane de ani la fel de inteligente ca oamenii de acum. Asta-i o tampenie. Maimutele n-au evoluat ca sa fie inteligente. Adica pana si un caine poate face lucruri anormale in asteptarea unei recompense si stii si tu asta. Cam pe acelasi principiu se bazeaza si maimutele pe care le vezi tu la televizor ca sunt destepte. Daca ele sunt dresate sa faca ceva in schimbul unei recompense asta nu inseamna nici pe departe ca sunt anornal de inteligente. Ti-am zis, daca ar fi sa o luam pur mecanic asa cum gandesc ateii, delfinul trebuia sa concureze cu omul la capitolul inteligenta si dupa cum vezi nu este nici pe departe asa dar afirmati de niste maimute dresate ca sunt mai inteligente decat toate animalele ca sa justificati inteligenta superioara a omului?

"In ultimii 500 de ani observi cat de mult a evoluat omul"
Bossule de 2000 de ani incoace omul involueaza continuu. Dupa cum vezi, inainte de aparitia crestinismului, oamenii stiau cu mii de ani inainte informatii importante despre Univers si astrologie fara sa aiba nevoie de tehnologie, de fapt tot de aici de pe TPU am aflat ca un egiptean sau un grec a calculcat corect circumferinta Pamantului folosind doar un bat si umbra creata de lumina Soarelui. Plus ca din cauza jîdanilor tehnologia anticilor ramane un mister. Oamenii nu cred ca pot nici in ziua de azi sa construiasca piramide atat de imense si perfecte precum cele de la Gizeh. Asta ar trebui sa dea de gandit. Ignorantii zic ca s-au folosit parghii dar apoi vine inevitabila problema de cum puteau niste parghii atat de primitive sa ridice blocuri de piatra de minim 2.5 tone? Din punct de vedere mental cel putin, oamenii erau mai avansati atunci decat acum. Crestinismul jîdanilor a distrus tot si uite cum au ajuns oamenii in prezent: ignoranti ( majoritatea) dependenti de tehnologie care doar ne usureaza viata dar nu ne face pe noi mai evoluati in vreun mod special.

"Inteligenta si gandirea critica ne deosebeste de animale, care sunt guvernate in mare parte de instincte si reflexe."
Asta suna a contradictie pentru ca teoria evolutiei zice ca si omul este un animal deci nu ar trebui sa fie cu nimic diferit de un animal. Animalele nu au constiinta superioara, omul de ce ar fi singurul?

"Universul poate fi ca un balon intr-o cutie imensa. Astronomii au observat aceasta expansiune, nu e o teorie doar."
Il stii pe utilizatorul "RAY"? Este ceva pseudo-ateu cu tente crestine dar sustinea ca Universul se expandeaza datorita gravitatiei. Cum vine asta? Gravitatia nu cumva este forta de atractie? Cum pot galaxiile sa se respinga daca gravitatia galaxiei mai mari actioneaza asupra galaxiei mai mici si o atrage? Nu-mi aduc aminte acum, dar era un motiv pentru care corpurile se resping pana in punctul in care gravitatia corpului mai mare atrage din nou corpul mai mic. Exact asta se intampla intre Soare si Pamant. Asta nu justifica nicio expandare a Universului pentru ca este un proces care se tot repeta la infinit. Mai exact ce au descoperit astronomii ca sa-i determine sa creada ca Universul se expandeaza?

"Nu stiu ce anume ai tu cu evreii/jidanii, recunosc ca o mare parte dintre ei au devenim oameni puternici si influenti dar asta nu inseamna ca traim intr-o minciuna totala."
Suntem mintiti in legatura cu foarte multe lucruri: evenimente de importanta majora in istorie precum razboaiele mondiale sau dezvoltarea religiilor evreiesti (avraamaice), suntem mintiti in legatura cu sanatatea noastra si capacitatea omului de a se vindeca de boli, suntem mintiti in legatura cu evenimentele politice majore care se intampla in lume etc. De cine crezi ca suntem mintiti? Jîdanii detin aproape toata media globala si avand puterea de a controla informatia ii pot face pe oameni sa creada si sa actioneze exact cum vor jîdanii. Ni se spune ca atacul de pe 9/11 a fost un atac terorist cand de fapt a fost organizat de guvernul SUA in colaborare cu Mossad, ni se spune ca razboaiele mondiale s-au purtat din cauza divergentelor dintre state cand in realitate aceeasi șatra de bancheri jîdani controlau ambele tabere aflate in razboi. Scopul a fost unul foarte simplu, sa decimeze populatia europeana si sa faca miliarde de pe urma pagubelor. Cred ca peste 20 de milioane de rusi albi au murit din cauza politicii jîdanilor comunisti. Apropo, comunismul este cu adevarat o doctrina evreiasca iar acesta este un fapt dovedit fara nicio urma de indoiala. Toti fondatorii si liderii comunisti au fost evrei. In al doilea razboi mondial ce-i drept a fost diferit pentru ca jîdanimea mondiala in frunte cu URSS si SUA s-a unit pentru a distruge nazismul pentru ca Hitler a creat o Germanie nazista pentru a le pune jîdanilor bete in roate si a cam reusit de vreme ce URSS probabil ar fi inghitit toata Europa daca nu era Germania lui Hitler (si Italia lui Mussolini intrucat si acesta voia sa distruga comunismul). Media detinuta de ei ne minte peste tot in legatura cu asta, la scoala, la radio, la televizor etc. Doar pe internet mai poti gasi cu adevarat o oarecare libertate de exprimare si nu stiu daca ai vazut, dar in Decembrie anul trecut, comisia americana FCC a votat legea pentru cenzurarea internetului si asta va afecta toata lumea daca va fi pusa in aplicare. Deci traim intr-o minciuna? Nu chiar totala, doar ca oamenii se mint singuri cand inghit tot ce le zice media in loc sa fie deschisi la minte si sa cerceteze. Suntem mintiti simplu pentru ca jîdanii vor sa-si instaureze statul comunist global si nu vor ca nimeni sa afle asta. Cei care zic ca asta-i o teorie a conspiratiei nu-si dau seama ca jîdanii insisi au recunoscut asta. Cauta pe internet si citeste Protocoalele Inteleptilor Sionului. Probabil o sa fii surprins sa vezi ca lumea descrisa acolo (pe care ei vor sa o creeze) deja prinde contur de ceva ani incoace.

"Incearca sa accepti stiinta, nu ca pe o religie ci ca pe un domeniu care ne ajuta sa atingem stelele la un moment dat"
Care stiinta vrei s-o accept? Cea care se ocupa cu studiul a tot ce inconjoara dau pseudo-stiinta moderna condusa de jîdani care este folosita pentru a transforma oamenii in fiinte ignorante si materialiste? Daca este prima varianta, nu are legatura in discutia de fata. Istoria a fost modificata de cei care ne vor sclavi, de ce as inghite ce spun ei? Oamenii de stiinta care chiar si-au dat interesul pentru binele omenirii si au incercat sa raspandeasca adevarul au fost adusi la tacere de masinaria jîdanilor numita mass-medie. Unii au fost amenintati si ridiculizati de medie pentru ca au incercat sa raspandeasca remedii simple pentru cancer, in timpul inchizitiei stiinta a fost suprimata complet si oricine zicea ceva impotriva doctrinelor catolice era persecutat, alti oameni au fost ridiculizati pentru ca au indraznit sa nege public teoria lui Darwin (ca sa nu uit, unii "cercetatori" au inventat fosile false ca sa justifice anumite aspecte ale evolutiei, "cercetatori" precum Charles Dawson).

| Mclaren12 a răspuns (pentru anamariarot):

Asa de destept se crede el cu bazaconiile lui "stiintifice" ca nici nu-si da seama ca a ajuns ca o oaie ateista conditionata de orice zice pretinsa "stiinta". Ei se bat cu pumnul in piept ca nu-s inchisi la minte si cred in dovezi cand dogmele lor sunt la fel de false si bazate pe nimic exact asa cum sunt si dogmele crestinilor pe care tot ei ii acuza ca sunt spalati pe creier laughing

| anamariarot a răspuns (pentru Mclaren12):

Sinceră să fiu, n-am nimic nici cu cei care cred că ne tragem din maimuțe, nici cu cei care cred că Adam și Eva sunt înaintașii noștri, nici cu cei care cred că suntem reîncarnați și așa mai departe; eu am o problemă cu cei care încearcă să le impună altora ideile lor. Noi, oamenii, oricum avem mintea prea îngustă, astfel încât să putem fi deținătorii adevărului absolut. Mai bine-i lăsăm pe toți să creadă în cine/ce vor și așa se mai elimină din frustrări, măcar într-o mică măsură big grin

| Saicoth a răspuns (pentru Mclaren12):

Ok, pana la urma tu accepti ce este mai plauzibil pentru tine.
Eu zis s-o lasi mai usor cu teoriile conspiratiei, altfel ajungi sa nu mai ai incredere in nimic absolut.

Si eu am fost asa acum cativa ani, credeam in tot felul de conspiratii, unele sunt adevarate nu zic ca toate sunt false, dar majoritatea sunt exagerate.

"anamariaot" are dreptate, fiecare crede ce vrea, eu nu oblig pe nimeni sa creada in ceva, doar discut. Pana la urma ce conteaza asa mult in ce crezi? Traieste-ti viata in felul tau si dupa principiile tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Inteles sa traiti!

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Yaaaay, să fie PACEEE!

| Mclaren12 a răspuns (pentru Saicoth):

Teorie a conspiratiei. Si mai exact, ce teorie a conspiratiei am pomenit mai sus si nu era adevarata? O putem lua si babeste daca vrei.

Si legat de "a crede in ce vrea", ti se pare mai normal ca oamenii sa creada in toate balivernele in loc sa fie incurajati sau impinsi de la spate sa cerceteze si sa creada adevarul?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anamariarot):

Nu neaparat avem mintea ingusta. Omul are capacitatea de a intelege mult mai multe decat o face la ora actuala, dar asa cum am zis mai sus, suntem mintiti cu atat de multe lucruri incat nimeni nu stie ce este adevarat si ce nu, chiar daca au dovezile in fata.

| costinvlad explică (pentru Mclaren12):

Uite. Eu nu am incredere in religiile impuse si pe care le-au creat cei pe care ii acuzi tu. Chestia este ca de exemplu, daca cineva vine si zice ca ucide oameni in numele meu, inseamna ca eu sunt raul intruchipat, desii eu consider ca este un gest nerod sa ucizi pe cineva. De ce ar ucide cineva vreun animal sau om in numele meu? Ca sa imi distruga numele? Pai nu si da. Depinde de cat de rau l-au mintit acele religii care zici tu ca ne mint. Apropo, tu stii cine a creat omenirea acum peste 1.7 milioane de ani, dupa ce au disparut dinozaurii? Pe internet am vazut ca au fost extraterestrii de pe Nibiru(Zeul Enki, om de stiinta am vazut pe net, ca zeu ar insemna extraterestru), iar tot pe net am vazut ca creatorul omenirii este Cel ce este numit de cei pe care ii acuzi ca ne sugruma in minciuna, ghici cum? Eu zic ca extraterestrii ar fi putut sa ne creeze, din simplul motiv ca ai nevoie de o femeie ca sa nasti, iar aici au uitat sa impuna vreo minciuna. In plus eu cred ca orice poate fi vindecat prin auto vindecare energetica si chakrele pe care le avem. Daca de exemplu, un om vine sa vindece boli, se proclama atotputernic, si mai cere si banu pentru asta si daca nu dam banii ne ia beregata? Este unul din aceia care ne mint. Eu de ce nu as avea voie sa folosesc chakrele si toate corpurile energetice? Probabil si pentru ruperea cordonului de legatura a sufletului cu corpul fizic ar exista o solutie de refacere. Ms tuturor.

| anamariarot a răspuns (pentru Mclaren12):

Măi, nu am insinuat vreo secundă că oamenii n-ar putea înțelege mai mult decât o fac sau vor să o facă în momentul de față. Ce am vrut eu să spun este că indiferent de nivelul de cunoștințe/înțelepciune la care ajungi de-a lungul vieții, tot o să fie întrebări la care nu o să ai un răspuns. Când ți-ai găsit răspunsul la ceva, din acel ceva mai poți deriva o altă întrebare și tot așa. Prin „minte îngustă" n-am vrut să spun „prostie" laughing

| costinvlad explică (pentru Mclaren12):

Stiau asta deoarece nu avea cine sa distruga dovezile crearii omenirii. Acele dovezi care sunt mai vechi decat tot ce se vede(ma refer la asaltul "mincinosilor" fiindca erau nevoie de locuri de munca ca medici). Cum ma sa spuna acei mincinosi ca daca aplici o vindecare care nu le convine medicilor si "mincinosilor prea-mincinosi" esti Raul Suprem? Ma refer la vindecarea prin chakrele corpului. Daca scanezi cu ceva extrem de sofisticat, se pot vedea cele 7 corpuri energetice ale chakrelor, si sa dam adevarul pe tava omenirii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Saicoth):

Ce evolutie si inteligentã vorbesti mai omule, noi vorbim de ce se "presupune" a fi existat acum mii de ani pe pamant, in timp ce stam cu ochii in telefoane sau laptopuri si scriem.
Se stie ca orice vietate incearcã sa se adapteze la mediul in care trãieste, pentru a supravietui cat mai bine trebuie sa existe schimbari majore de mediu pentru a se modifica iei de exemplu rasele de oameni, continentele.

Parerea mea este ca luna a avut un impact major in aparitia vietii pe pamânt, si ce reptezita de fapt chakrele eneegetice este doar expresia energiei noastre vitale cu mediul in care trãim, mai de mult oamenii erau mult mai constienti si conectati cu fiinta lor, acum sunt toti deactivati deoarece se vrea control cat mai mare, la un asemenea numar al populatiei altfel daca scapa de sub control poate aparea chiar al 3-lea rãzboi mondial.

| Mclaren12 a răspuns (pentru costinvlad):

Media este controlata de jîdani, deci o sa circule ce informatii vor ei si de asemenea o sa fie suprimata orice informatie vor ei. Spre exemplu, sunt remedii foarte simple de vindecare, atat prin metode spirituale cat si pein remedii naturale si simple precum apa oxigenata care era si este folosita si in prezent pentru a trata cancerul si alte tipuri de boli. Atat timp cat ceva afecteaza puterea si averea jîdanilor, va fi suprimat. Daca s-ar trezi toti la realitate cu privire la adevarul despre ei, lumea s-ar schimba radical.

| costinvlad explică (pentru Mclaren12):

Atunci ar trebui sa se impuna in fata lor, in fata acelori jîdanilor, ba chiar ar trebui puse toate, absolut toate secretele pe dark web, deep web, pe gratis, de unde sa nu le mai poata stearga. Chestia este sa se trezeasca cativa in fiecare stat care sa isi deblocheze chakrele si sa le faca praf minciuna, facand gratis vindecarea, si raspandind adevarul despre jîdani.

| Mclaren12 a răspuns (pentru costinvlad):

Mai tot internetul este controlat de jîdani (Google, Facebook, Amazon, Yahoo etc.), nu vad de ce Deep Web ar face exceptie. Oricum sunt o gramada de evrei care s-au ocupat si se ocupa cu traficul de persoane, molestari, violuri etc. O sa gasesti mai multe informatii aici unde se vorbeste si despre Deep Web:
https://www.dropbox.com/s/ufu7sh4rjk6abg8/NOT_ENOUGH_PEOPLE_KNOW.pdf?dl=1
Daca n-ai incredere in link pot incarca eu fisierul unde te simti tu mai in siguranta.
Oriunde pui informatiile despre ei, ele pot fi suprimate pentru ca afecteaza statutul jîdanilor de "oameni persecutati" cand in realitate si au persecutat si ucis zeci de milioane de oameni nevinovati de-a lungul istoriei lor. Internetul este cumva neutru astfel ca ei nu au dreptul legal sa stearga o informatie daca aceasta nu incalca conditiile necesare. De asta s-a votat in decembrie cenzurarea internetului, ca sa fie apoi exact ca pe vremea comunismului, adica sa poti vedea pe internet doar informatia pe care vor ei s-o vezi. SUA (acolo s-a votat legea) deja este semi-comunista, ca mai toate tarile "democratice" de altfel. Citeste Protocoalele Inteleptilor Sionului. Numai un ignorant spalat pe creier nu ar realiza ca lumea seamans tot mai mult cu ce este descris acolo, mai ales ca Protocoalele sunt vechi de peste 100 de ani, ca sa nu mai zic ca Wikipedia (site evreiesc) incearca sa le nege autenticitatea, plus ca nu sunt deloc mediatizate, astfel incat tu si restul oamenilor sa nu le gaseasca.

49 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu te sfatuiesc ca atunci cand te pui in pat sa dormi linistit. Altfel o sa ai mari probleme cu somnul, probleme de care nu vei mai scapa. Odihna insuficienta va afecta fiecare organ din care este alcatuit corpul nostru.

| siriusblack98 a răspuns:

Din cauza celor ca tine nu ne viziteaza extraterestrii.

| Mclaren12 a răspuns:

Comunismul n-o sa vina brusc si dintr-o data. Parca Hitler a spus ca schimbarile majore se fac in timp si prin miscari atat de marunte si insesizabile incat oamenii sa nu poata realiza nimic. De cand a fost inventat crestinismul lumea a suferit un proces de "comunizare", doar ca au fost oameni precum nazistii sau altii care le-au pus jîdanilor bete in roate si nu i-au lasat sa grabeasca procesul. Au incercat secolul trecut prin URSS dar Germania nazista (probabil si cu ajutorul Italiei) i-au oprit intr-o oarecare masura pentru ca daca nu erau ele URSS ar fi inghitit probabil toata Europa, fara nicio opozitie de la Franta si Marea Britanie care erau deja controlate de jîdani si luptau de partea comunistilor. Procesul asta de comunizare tot continua si in prezent. Uite de exemplu in tarile astea " democratice" cum sistemul este construit in asa fel incat statul sa stie toate informatiile despre tine si tu sa te supui autoritatii legii care pe de-o parte este menita si sa-i apere pe corupti intr-o oarecare masura. Sau faptul ca ai iluzia ca poti "alege" cand de fapt toate posibilitatile (aproape) sunt la fel de eronate. Probabil aproape toate partidele lucreaza in acelasi scop si ai iluzia ca poti "alege" partidul care cica reprezinta mai mult interesele populatiei. Asta-i o mizerie. Parca Churchill, jîdan comunist convins, a zis ca democratia este a doua cea mai rea ideologie dupa comunism sau ceva de genul. Daca ai citit in Protocoale, jîdanii au nevoie de 3 razboaie mondiale pentru a-si instaura statul global si dupa cum vezi se strofoca acum sa-l creeze pe al treilea prin SUA si Rusia care sunt amandoua controlate de sionisti. Eu cred ca dupa ce razboiul va face Europa praf (asta-i scopul, a ucide cat mai multi albi), jîdanii vor propune ca armistitiu unirea tuturor statelor lumii in scopul "pacii mondiale" si de acolo va incepe comunismul propriu-zis al jîdanilor dupa ce in tot timpul asta s-au strofocat sa-si creeze conditiile necesare pentru razboaie si instaurarea guvernului mondial unic.
Cand tot mai multi oameni se vor trezi la realitate, vor aparea si schimbari majore in detrimentul jîdanilor. Internetul este cam singura sursa unde poti avea acces la mai toate informatiile posibile si din cauza asta jîdanii incearca sa-l cenzureze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa deschizi? In plus ce zici tu acolo sunt vise lucide, fenomenul false-awake si schizofrenie. Somnul e liniar si nu treci nu stiu unde.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai studiaza, Coane Spirache; mai studiaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Chakrele sunt fictiune.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimeni nu te obliga sa studiezi, pentru propria cunoastere acel ceva care tu nu esti constient ca EXISTA

| mark2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru bolanzi ca tine, poate.

| costinvlad explică (pentru anonim_4396):

CUm adica sa fie false-awake cand totul este real? Adica eu daca imi parasesc corpul si umblu peste tot si vad ce face cineva, si cand il intreb daca chiar a facut acele lucruri care le-am vazut eu spionand? Pai tu crezi ca nu e bine sa faci asa ceva? Iar daca de exemplu in planul astral merg la ministerul educatiei si fur baremul de bacaleureat si iau 10, ce sa imi faca aia? Este legal. Dar daca in astral lovesc ceva si se sparge geamul unei masini, eu ar trebui sa o platesc? happy happy laughing))))))))))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru costinvlad):

False-awake ca esti in vis. Era sa zic eu ce-ti parasesti rolling on the floor Copii de maxim 10 ani. Chakre si alte tampenii.

| Saicoth a răspuns (pentru costinvlad):

Ahahahaha, asta cu umblatul si spionatul a fost foarte tare Vlad.
Nimeni absolut nu poate face acest lucru. Nu poti sa-ti "arunci" sufletul afara din corp si sa-l circuli peste tot.

Eu iti propun sa mergi pe luna sa verifici daca steagul american mai sta in picioare sau l-a batut "vantul" si a cazut.

| costinvlad explică (pentru anonim_4396):

Daca este schizogrenie, si devine realitate, inseamna ca nu este schizosfrenie. Este o abilitate a celui de al 3 lea ochi sa parasesti corpul si sa poti explora multe chestii. Eu banuiesc ca este putin periculos, fiindca exista gaurile negre gare inghit orice, poate si corpul astral? Pai de ce sa nu folosesc aceatea? Unii oameni le foloseste si cere bani Pentru a ne vindeca, prezice viitorul.

| Saicoth a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, ceea ce faci tu nu se numeste proiectie astrala, nu are legatura cu nici o energie si nici o chakra.

Acest lucru este numit "visat lucid". Exista multe metode dovedite care pot induce visatul lucid, din pacate e nevoie de multa determinare si exercitiu. Exista oameni care pot face acest lucru fara nici un efort.

Chakrele nu sunt nimic mai mult decat niste interpretari vechi si gresite despre functiile importante a glandelor si a organelor.