| LikeGreen a întrebat:

..
Puteti sa imi spuneti niste citate celebre?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca vodka nu e, nimic nu e. Harciog.

| Sentinel a răspuns:

"Cea mai grozava inchisoare in care pot trai oamenii este teama de ce ar putea gandi alti oameni"

| shadovv a răspuns:

Ideea de masa e mai saraca decat masa reala. Ideea de om e mai bogata decat omul real. - Constantin Noica

| WR104 a răspuns:

"Prognoza meteo pentru această seară: întuneric. Va continua să fie întuneric în cursul nopţii, cu lumină difuză peste tot până dimineaţă."

"În loc de a atenţiona femeile gravide să nu bea, cred că e mai bine să spunem femeilor alcoolice să renunţe la sex."

"Unii oameni văd lucruri care există şi întreabă "De ce?". Alţi oameni visează la lucruri care nu au fost niciodată şi întreabă "De ce nu?". Unii oameni se duc la serviciu şi nu au timp de toate astea."

"Dacă Dumnezeu nu ar fi acceptat ca oamenii să se masturbeze, le-ar fi făcut braţele mai scurte."

Răspuns utilizator avertizat
| petrica1111 a răspuns:

Http://www.intelepciune.ro/citate_celebre.php Aici gasesti citate celebre despre absolut orice. Funda!

| HueyFreeman a răspuns:

Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me Superman.
You know, boys, a nuclear reactor is a lot like a woman. You just have to read the manual and press the right buttons.
When will I learn? The answer to life's problems aren't at the bottom of a bottle, they're on TV!
Son, when you participate in sporting events, it's not whether you win or lose: it's how drunk you get.
[Meeting Aliens] Please don't eat me! I have a wife and kids. Eat them!
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
'To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
I'm in no condition to drive... wait! I shouldn't listen to myself, I'm drunk!
If something's hard to do, then it's not worth doing
Beer: The cause of, and solution to, all of life's problems.

Sper ca te-am ajutat.

| CryChristiAN a răspuns:

Pf... Citate celebre?

Stii, se zice ca fiecare vorba a fiecarui om este un citat ''celebru''hee hee ( pentru ca fiinta este unica, dar bine... asta este o alta poveste).

Vad c-ai primit raspusurile... Mda.
oricum, Biblia e plina de citate celebre si intelepciunehappy.
Iti doresc succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiaeredit a răspuns:

* Totul e bine cand se termina cu bine.
* Cântăriţi jurăminte cu jurăminte şi veţi cântări neantul.
* Cand iubita imi jura ca este intruchiparea adevar...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| passarisMB a răspuns:

„Voi păstra Craciunul în inimă și voi încerca să-l țin cu mine tot anul."
Charles Dickens
„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte..."
William Shakespeare

"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
George Bernard Shaw

„Poate că pentru lume ești o singură personă, dar pentru o anumită persoană, ești întreaga lume."
Gabriel Garcia Marquez

| Woodenpints91 a răspuns (pentru passarisMB):

Citate celebre nu fraze penibile.

| Ralu20 a răspuns:

"A fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea!", Opera "Hamlet"
"Evrika!", Arhimede
"Un fleac, m-au ciuruit", Sergiu Nicolaescu

| Tirri28 a răspuns:

Este un principiu dovedit că trebuie să înveţi să asculţi pentru a şti comanda. - Aristotel -

Fără activitate nu există plăcere, iar plăcerea duce la desăvârşire orice activitate. - Aristotel -

my only fear of death is coming back reincarnated - Tupac -

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite cateva citate celebre -> http://www.fetelestiu.ro/motivational/citate-celebre/

| Cătălin1309 a răspuns:

Despre ce?

| lenka018 a răspuns:

"Doar două lucruri sunt infinite: Universul și prostia umană, și nu sunt sigur în legatură cu Universul."
Albert Einstein

"just thinking of happy thoughts and you'll fly "-peter pan

" nimeni nu merita o a 2a sansa. E ca si cum ai oferi cuiva un alt glont, doar pentru ca nu te-a nimerit prima data " -anonim

"Some people feel the rain. Other just get wet " -Sandra Brown