| Afrikanu a întrebat:

Va intreb ce parere aveti despre legea atractiei. Probabil ati auzit de filmul Secretul, sau la-ti vazut. Vreau sa aud cat mai multe pareri. Un raspuns bun primeste funda.

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Documentarul nu este bine inteles.
Uita-te si la continuare "The Opus" si citestele cartile pentru a intelege mai bine happy

Mai exista si The Magic, The Power si Hero

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a functionat intotdeauna.
Cand am vazut filmul am inteles si de ce.
Cine nu are vointa ferma mai bine se apuca de jucat table, nu va functiona.

| Afrikanu explică (pentru anonim_4396):

Si la mine am vazut ca functioneaza ori ca vreau sau nu, constient sau inconstient. Filmul nu dezvaluie intregul proces, zic eu

| BTWIN a răspuns:

Cred ca te referi la The Secret, filmul ala in care niste oameni spuneau cat de mult si-au dorit ceva, iar dupa un timp s-a indeplinit.E un film interesant.Si eu am observat ca de multe ori nu voiam sa ma intalnesc cu cineva pe strada si dimpotrivalaughing m-am intalnit..Insa atunci cand iti doresti sa ai o casa, o masina sau o prietena, cred ca trebuie sa faci si tu ceva ..nu doar sa iti doresti. Vorba aia: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista.

| MihaiN a răspuns:

Secretul e un amestec prostesc intre niste chestii luate aiurea, amestec facut sa "prinda" la public.In realitate, nivelul de cunoastere si de orizont de acolo este zero, iar in afara de "senzational", teoria aia nu ofera absolut nimic.Pentru cunoastere autentica, recomand filosofie clasica si psihologie.Si poezie, in special cea postmoderna (Nichita Stanescu, spre exemplu).

| HiddenWorld a răspuns:

Consider că este un film SF chiar.Totul în film pare atât de uşor happy. Părerea mea este că legea atracției nu este justificată. Explicația logică este că atunci când îți doreşti ceva foarte mult subconştientul "absoarbe" asta şi începi să acționezi (inconştient) în folosul dorinței respective. Legea în sine spune că stai şi începi să te rogi pentru ceva ce îți doreşti şi peste puțin timp îți cade din cer.E mai mult de amăgit oameniiwinking.

| Alien1 a răspuns:

Am vazut filmul Secretul, dar am citit si cartea.Parerea mea despre legea atractiei este ca ceea ce traiesti in interior se reflecta la exterior. Adica esti ceea ce gandesti.
Sa zicem ca iti doresti ceva OK, dar acel lucru nu o sa cada din cer,
ca sa ai acel lucru ai nevoie de o actiune, adica trebuie sa te afli la locul potrivit in momentul potrivit.
Am mai vazut si filmul legea rezonantei oculte, tu l-ai vazut.