| Sorinlelele a întrebat:

Salu'tare! tongue Vreau sa invat chimie. Sunt incepator, ceva sfaturi si carti pe care as putea sa le cumpar? happy

Răspuns Câştigător
| Aretha a răspuns:

Cea anorganica pima data. Sa stii mai mult de baza de matematica.
Invata tabelul lui mendelev
Dupa apuca te de chimia organica incetut cu incetut ca e grea si necesita timp.

Anorganica e de ajuns s o intelegi.
Organica e cu responsabilitate de invatat continuu.
Orice manual (clasa a 9a, 10a 11a 12a pas cu pas luate si studiate)
Ajuta mult.
Daca te incurci, cauta un profesor.
Succes. Funda?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu sunt chimistul amator,
Și-n buzunare am laborator.
(cântecel vechi).
După ce citești caută Cartea chimistului amator, și fă niște experiențe, căci așa vei învăța mai bine.

Răspuns utilizator avertizat