| gigelalutitel a întrebat:

Acum un an am iesit cu un prieten si am fumat si noi ceva bun. Pe la 23 si ceva el a plecat acasa eu l-am salutat si toate bune, doar ca dupa vreo 10 minute cum stateam eu singur pe o bucata de beton, am vazut 2 umbre care stateau jos. Am zis ca poate facea ala pipi sau era acolo cu toate ca l-am vazut plecand si nu am vrut sa ma intorc sa vad pentru eram prea "ocupat". Au mai trecut vreo 15 minute si m-a lovit gandul ca s-ar putea sa nu fie el si sa fie vreun pervers sau cine stie vreun criminal. Asa ca am stat cateva secunde sa ma asigur ca era adevarata a doua umbra si m-am intors brusc... nu era nimeni si in fractiunea de secunda urmatoare m-am intors inapoi sa vad umbra si nu mai era acolo. Am sarit de pe piatra si am fugit la o distanta considerabila. Am strigat daca e cineva(erau 2 cutii mari de plastic rasturnate acolo de vreo 2 luni} credeam ca poate s-a ascuns acel cineva acolo. AM simtit un fior urias pe sira spinarii si am fugit pana acasa. De atunci am cosmaruri cam la 2 nopti. In fiecare zi ma gandesc la asta si simt ca ma pierd prea tare. laughing Eu sunt o fire mai realista si stiu ca nu ar putea exista fiinte din astea supranaturale. Totusi ma framanta prea tare in ultimul timp si nu stiu cum sa-i dau de caplaughing daca as fi sigur ca e ceva paranormal mi-ar da toata treaba peste cap si as ramane putin confuz cam pentru totdeauna laughing)). Pareri?

13 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cine ştie ce-o fi fost...

| darrio2007 a răspuns:

De la ce ai fumat ti se trage.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când fumezi ceva bun, riști să rămâi confuz pentru totdeauna. Paranormalul există dar nu e supra natural.

| relian a răspuns:

Daca mai fumezi ceva bun cine stie ce mai urmeaza sa vezi,nave spatiale,extraterestrii,galaxii si alte de genul asta,uneori si animale de dimensiuni uriase iesind de mai stiu eu unde,dar toate astea ies de fapt din mintea ta laughing

Acu ca veni vorba de nave,extraterestrii si alte galaxii,m-a lovit o idee,de fapt ar putea fi si observatie,dar as avea nevoie de voluntari care sa fumeze ceva bun ca si tine.
Despre ce anume e vorba?
Am citit,as avea ocazia sa ingreb pe cineva tot cea vazut el cand a fumat ceva bun cum zici,dar as avea nevoie si de persoane necitite,adica care n-au habar de extraterestrii,de chestii de genul asta,care n-a vazut niciodata filme sf etc.

De ce zic asta? As putea in felul asta sa verific de unde anume vin acele imagini,asta pentru ca din ce am citit toti astia care fumeaza ceva bun,mai ales chimicale sau etnobotabice vad galaxii, nave spatiale, extraterestrii etc.
Personal am avut grija o vreme de un individ care fumase ceva bun, sarea pe geam afara, se arunca pe lustra vazand ca de acolo iese nu stiu ce animale paianjeni uriasi si alte animale care ranjeau, radeau la el laughing stiu ca nu-i de ras dar este interesant.

Acum citind ce ai spus tu aici mi-a venit ideea asta cu verificatu.Eu am ceva teorii despre omenire,adica de unde am venit noi,de unde am aparut pe planeta asta si ma gandeam ca cu oameni care fumeaza as putea sa fac ceva verificari.
Mai exact daca as avea o persoana care sa nu fi citit,auzit,vazut filme sf si sa si accepte sa fumeze chestii de astea, ca dupa eu sa il intreb ce vede, as descoperi poate America laughing
Chestia este ca daca ala nu vede chestiile astea teoria mea cade, dar cel putin asta e stiu ca teoria nu-i buna.
Deci parerea mea este ca atu ai fumat etnobotanice si deja aparuse umbrele mortii, fantome care te urmareau laughing stai nitel ca de mai fumezi vin sin visele tale, sa te tii dupa laughing

| gigelalutitel explică (pentru relian):

De la iarba nu vezi umbrelaughing Nu fumez etnobotanice

| relian a răspuns (pentru gigelalutitel):

Cine stie ce va pun aia in iarba, asa ca ai grija, eu in RO nu am incredere nici in mine laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

N-a fost nimic, stai calm. eu am visat un mort cu față albastră și sicriu care se plimbă laughing fără să văd nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns:

E de asteptat cand fumezi ceva bun sa-ti si dea o stare de anxietate, credeam ca e clara treaba asta, cand bagi verdeata se intampla sa activeze anxietatea + daca o combini cu altele gen alcool si mai si.

| alex495 a răspuns:

Ce ai fumat? Sfatul meu, cand va drogati si luati halucinogene nu ramane singur, nu stii ce probleme poti avea. Faceti o in grup si sa fie unu treaz macar in caz de nevoie sa nu te lase sa sari pe geam

| Raizing a răspuns:

Gigele? grăiesti adevăr - la ce-ai vazut. Chiar daca se zicem "erai" fumat, sperietura mi te-a trezit la realitate love struck love struck
Pamantul -este o vraiște totala -atunci cand se lasa intunericul.Totul devine posibil + imposibil!

ps:nu ti-au facut nimic acela umbre -asa ca- dale d r e a q love strucklove struck

| GeorgeBerbec a răspuns:

Timpul vindeca orice rana. Eu unul sunt la fel realist si imi era frica de intuneric desi eram contsitent ca nu exista supra natural si ca totul este in capul meu. Doar timpul m-a ajutat sa pierd firca de intuneric chiar daca de la bun inceput am fost constinet ca nu e nimic intuneric, mai sunt si ateu

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Se drogheaza si habar n-are ce-i paranormalul dar se considera realist.