| djsjs a întrebat:

Admiterea la medicina este doar grila si sa incercuim raspunsurile corecte sau sunt si exercitii de rezolvat la biologie chimie si anatomie?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Depinde de facultatea pe care o alegi. La Timisoara, de exemplu, sunt grile de anato si chimie organica, iar intre cele de chimie sunt si exercitii, nu stiu sa-ti spun cate, dar le rezolvi pe ciorna si incercuiesti raspunsul corect ca la celelate grile. La Oradea, de exemplu, alegi daca dai din biologie sau chimie si ce anume, adica poti da doar din anato, sau doar din organica, saj doar din anorganica (nu stiu daca se poate si biologia vegetala).

6 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Salut, este doar grila, sunt 100 intrebari.

| djsjs explică (pentru Werrich):

Si inca ceva. Din ce poti sa dai admiterea? Iti poti alege tu? Parca stiu ca anatomia este obligatorie si iti mai alegi tu inca o materie sau 2. Ma poti lamuri te rog?

| Werrich a răspuns (pentru djsjs):

Nu iti alegi tu, se da din biologie si chimie. La Facultatea de Medicina din Craiova sunt doar 60 de intrebari si poti alege intre Chimie si Fizica, dar la Biologie oricum dai. http://www.umfcv.ro/admitere-discipline-concurs

| zilog a răspuns (pentru djsjs):

Fizica

| Catalin77945 a răspuns (pentru Werrich):

Depinde de centru, sunt si in care dai doar bio sau doar chimie la alegere

| samforafixshoion a răspuns:

Da, sunt grile la admitere. La UMF Cluj astea sunt cartiile cu grile http://www.umfcluj.ro/component/k2/item/2116-culegeriadm
Iar pe link-ul acesta, gasesti tematica si bibliografie la Medicina dentara, Generala si Farmacie http://www.umfcluj.ro/......193-sa2020