| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am gasit un site unde am putut sa fac testul IQ gratuit dar punctajul este maxim 200.Am facut si testul de pe mensa.ro si punctajul maxim este de 126-131.
Am doua intrebari pentru cine stie clar :
1.Am observat ca in anumite topuri vedete, oameni importanti sau copii unii au 170 altii 210 altii chiar 360-410.Intrebarea este, unde pot gasi un site sa fac un test iq care sa atinga rezultatul de 400? Prefer gratis, daca nu exista, e bun si cu bani.

2. Exista un singur site /test care sa compare iq-ul sau nu conteaza pe ce site fac?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu vrei sa iti demonstrezi tie ca esti destept? inventeaza un lucru cu care sa apari la nivel national sau mondial, pana atunci sunt niste teste de 2 lei.
nu are cum testul IQ sa ajunga la unii la 400 in conditiile in care cel mai dotat om din lume are IQ-ul 230
Totusi masurarea IQ-ului nu este o stiinta exacta!

Răspuns utilizator avertizat
| elennax a răspuns:

Daca ai peste 140 esti considerat geniu.

Majoritatea oamenilor au undeva la 90-120.

400 iti va da pe marte.