| Istrate_Ciprian_1999 a întrebat:

Salut, am intrat la facultate la Ubb si Utcn Cluj profilele mate-info*ubb* respectiv telecomunicatii *utcn*, care din aceste doua profile m-ar putea ajuta mai mult sa lucrez in viitor in domeniul informaticii/it/programare? PS am terminat mate-info la liceu.

3 răspunsuri:
| Bunica69 a răspuns:

ETTI nu e o facultate de unde poti spune ca iesi programator, am inteles ca acolo profesorii sunt foarte frustrati, cica chiar e mai greu la ETTI decat la AC din cauza acelor profesori. Cu o diploma de ETTI nu te astepta sa lucrezi ca programator. Daca vrei programare urmezi Informatica sau Automatica si Calculatoare. Mai e versiunea ASE la cibernetica, dar sa-ti zic o gluma. Studentul de la UMF n-are viata, studentul de la Poli n-are timp, studentul de la ASE n-are creier.

| Istrate_Ciprian_1999 explică (pentru Bunica69):

Și de profilul mate info ce zici? Se poate lucra în domeniul informaticii dacă termin profilul?

| Istrate_Ciprian_1999 explică (pentru Bunica69):

Si de la mate-info poti sa lucrezi in domeniul informaticii/programator.Ce parere ai de profilul asta - UBB