| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Ce alegeți din istorie, imperiul roman sau otoman? Și de ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imperiul roman. Aveam canalizare acum 2000ani wtf.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Roman. A construit o civilizație și o cultură care dăinuie și azi.

| relian a răspuns:

Nici unu laughing ambele erau pe luate,mergeau si tilhareau pe alti,iar durata de viata era scurta,datorta faptului ca mai tot timpul erau in razboi, deci daca erai luat soldat sansa se fie mierlit era f mare, poate nu mierleai acu, dar sigur la anul laughing

Cea fost bine pentru planeta e ca tinut populatia sub control, sa nu se inmulteasca prea mult, prin acele razboaie.

| ReddY25 a răspuns:

Imperiul roman pentru ca au construit mult în timp ce turcii mai degraba au facut opusul. Deci, Forza Roma happy

| vodami92 a răspuns:

Imperiul roman! pentru ca civilizatia si cultura acestui imperiu dainuie si astazi!

| EliLeli a răspuns:

Aleg momentul asta.