| TeoCata1804 a întrebat:

Ce parere aveti despre extraterestrii, OZN si alte lucruri de genul? Eu unul cred ca in existenta lor.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Probabil or exista avand in vedere ca universul este infinit, deci probabilitatile sunt infinite.

Totusi nu cred ca exista prin apropierea planetei noastre. Daca ar fi existat sigur am fi intrat in contact pana acum, mai ales ca am trimis informatii despre planeta noastra.

Exista 2 posibilitati: Sa fie o forma de viata inferioara noua sau superioara.

Hai ca prima o inteleg. Ne sunt inferiori, nu au cum sa ia legatura cu noi sau sa isi arate existenta in spatiu pe o raza atat de mare incat sa stim si noi de ei. Dar daca ne sunt superiori si probabil stiu de existenta noastra, pur si simplu nu ii intereseaza.

Cel putin asta e parerea mea.

| TeoCata1804 explică (pentru Ineys):

Sa sti ca la asta ma gandeam si eu. Posibil sa ne fi vizitat adica nu cred ca egiptenii au facut singuri piramidele alea perfecte pe care cu greu le-am face si azi.Plus ca am citit ceva despre incidendtul de la Roswell.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru TeoCata1804):

Ceva, ceva am citit eu si despre cum vaccinurile provoaca autism. De asemenea despre faptul ca omul nu a parasit niciodata planeta. Am citit si ca trebuie sa te aperi cu o folie de aluminiu ca sa nu ti se spele creierul.
Si ghici ce, toate-s bullshit-uri.

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Crezi ca ii afecteaza cu ceva daca niste primitivi de la marginea galaxiei cred sau nu in existenta lor?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bineînțeles că există, sunt miliarde de galaxii. Planeta noastră nu e singura din tot Universul.

| Theo94 a răspuns:

Daca te referi la asa zisii extraterestrii vazuti pe pamant, ozn, cel mai probabil nu exista, dar in univers la cat este de mare sigur mai exista pe undeva viata inteligenta, dar distantele sunt extrem de mari si nu avem tehnologia necesara de aia nu am descoperit nimic pana acum.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Uita-te la paradox Romania pe Youtube. nu lua videourile horror, ci celelalte

| SG1995 a răspuns (pentru RaphahellDamian09):

Paradox România? Ală care a fumat prea multe foi de dafine?