| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu desenez de mic si as face toata viata asta. Vreau sa ma documentez, sa ajung tatuator ce trebuie sa mai stiu?
E diferit sa desenezi pe piele? Este greu sa ajungi tatuator?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este foarte greu daca nu ai talent si foarte multa imaginatie.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Daca iti arat ce desenez, o sa ma intrrbi de ce nu am inceput mai devreme sa ma interesez

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am spus la modul general, nu la o anumita persoana.

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa faci cursuri speciale de tatuat care durează câteva luni, acolo înveți sa tatuezi pe piele artificială sau chiar pe fructe gen portocala, banană, dar chiar și așa dacă termini un curs de genul nu înseamnă neapărat că te vei și pricepe bine, ai nevoie de multa practică și de talent. Daca n-ai avut niciodată talent la desen nu te aștepta să ai la tatuat, un aparat de tatuat se tine mai greu decât un creion în mână, iar dacă îți tremură mâna sau greșești it's bad.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Deci ca sa ti faci o idee, eu desenez de pe la 8 ani. Daca ai cunostinte itinpot arata ce fac, m-ar ajuta o parere. Astept sa mi trimiti in privat niste date de contact happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sună foarte frumos visul tău. Persoanele apropiate care lucrează în domeniu te-ar ajuta. Daca nu, tatuatorii in sine ti-ar da repere.Mergi la un salon tattoo și comunică.