| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Femeile pot fi rationale? Monogame?
Ma refer aici din propria constiinta.
Nu radeti ca intreb asta, dar traind in comunism am fost invatat inca de mic ca femeile gandesc doar emotional si nu pot gandi rational.
Si am invatat lucruri cum ar fi, ca ele trebuiesc controlate de noi barbatii, ca altfel daca ar face ce vor ar fi mereu dispuse sa insele.
Cam asa am trait eu timp de 10-15 ani, cu principiile astea.

57 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Si daca e asa cum se face ca asa multi barbati inseala, din rațiune?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă ai trăit așa, acum cum trăiești?

| Drimmero a răspuns:

Pot fi rationale foarte bine, cunosc destule cu care se poate discuta rational orice si oricand. De obicei ele sunt mai sensibile de fel, mai empatice, dar e un lucru simpatic asta, dar multe pot fi mai rationale decat unii barbati in situatii cand se cere ratiunea, la fel si unii barbati sunt mai rationali decat unele, depinde de fiecare persoana. Evident ca pot fi si monogame, depinde si de tine nu doar de ea, adica cum reusesti sa o mai atragi, sa mentii flacara, sa o surprinzi, bla bla

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

IDeea e ca eu sunt foarte frustrat si nu imi mai pot imagina nici o femeie care sa fie cu mine, sa fie loiala, nu stiu de ce gandesc asa.
Dar am incercat pe parcursul vietii sa leg cateva relatii si efectiv, prima oara m-au mintit, imi faceau complimente, ca sunt un tip foarte dragut iar peste un timp, spuneau ba ca nu ne potrivim, ba ca nu avem nimic in comun.
Si majoritatea au mintit, cel putin asa inteleg eu, cu ultima tipa a spus ca sunt simpatic ca sunt un tip timid, apoi peste un timp a spus ca nu ne potrivim pentru ca si ea este introvertita.
Si cam asa am fost dezamagit de majoritatea fetelor, nu inteleg de ce se comporta asa.....sigur ca nu spun ca toate sunt la fel dar acum mi-am schimbat parerea despre femei pentru ca de ultima m-am atasat si ea mi-a lasat imediat papucii, nici nu i-a pasat de asta, m-a sunat intr-o seara si mi-a spus ca nu ne potrivim. Adica serios chiar nu am cum sa cred ca exista femei loiale dupa ce am patit.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ideea e ca toti spun ca femeile se ataseaza si iubesc mai mult, dar eu vad asta invers, din ce am intalnit doar eu am fost pierzatorul care s-a atasat.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Si mi se pare ceva foarte instabil, o femeie daca nu e satisfacuta sexual te paraseste, adica pe bune? eu am intalnit o tipa care voia sa isi insele sotul pentru ca nu o satisfacea cum trebuie. Unde e rationamentu sad
Repet sper ca nu am cautat eu unde trebuie, sper sa existe si femei care nu sunt asa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite că tu ești cel emoțional aici. Nu e normal să-ți placă să faci sex cu persoana cu care ești? Nu de aia ești cu ea? Sa vă simțiți bine, sa vă relaxați, sa va placă să faceți lucruri împreună? Tu vrei iubita sa ce laughing daca te iubește, e atrasa de tine oricum, dar când vorbești cu cineva de 2 săptămâni nu poți pretenții la sentimente. Mai ales când sunteți trecuți de o vârstă, nu mai merge vrăjeală, nu mai ai răbdare să stai 10 ani sa se întâmple ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cum au spus si colegii, cel mai probabil e vorba de nepotrivire, de lipsa compatibilitatii pe toate planurile: de caracter, emotionale, sexuale, etc. Toti au perioade in care vor sa cunoasca mai bine persoana, e indicat sa fie o perioada de genul si sa nu te arunci inainte sa faci o relatie pentru ca ''asa trebuie''. N-a fost sa fie, next, sau focuseaza-te pe altceva si lasa relatiile de-o parte pentru o perioada pana te mai asezi. Femeile la fel ca barbatii pot insela si din motive emotionale, dar si din motive sexuale, sexul e o parte importante a relatiei pentru oameni, viata intima intr-un cuplu poate fi foarte decisiv, degeaba e vorba doar de iubire, daca nu sunteti compatibili acolo e cam nasol. Se poate rezolva si prin comunicare, dar de multe ori nici comunicarea nu poate rezolva lipsa chimiei din pat, asta e, se acumuleaza frustrari care destrama relatia, exista si solutie aici, nu mereu e capat de drum. In fond, daca o relatie se termina nu e nicio tragedie, trece si asta, mai ales ca viata e prea scurta si sunt multe alte lucruri care conteaza cu adevarat pentru a plange dupa o relatie. Da, oamenii care insala sunt lasi si niste jeguri, mai bine pui capat in mod amiabil si la revedere dar uneori lasitatea invinge. Or exista si femei care au multa rabdare dar daca nu exista compatibilitate pe toate planurile cam degeaba, daca nu te paraseste ea o vei face tu cand se acumuleaza prea multe.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ai explicat bine, si stiu ca e o parte importanta dar daca ele sunt orgolioase si nu doresc sa discute, nu am de unde sa stiu ce le place/nu le place. Ce am intalnit pana acum, voiau sau credeau ca sunt barbatul alfa, fara discutii fara nimic, sa le fac ce doreau...
Sper ca nu gandesc eu ciudat acum, dar nu pot accepta daca o tipa nu imi ofera atentie si placere sa-i ofer eu doar ca sunt barbat, adica chiar daca am intalnit numai tipe care cautau numai eu sa initiez si ele nu ofereau nimic in schimb, sper doar sa nu fie toate asa, ca mi-a ramas frustrarea asta in cap din pacate, ca toate considera ca noi suntem datori sa le satisfacem placerea sexuala si noi suntem doar pentru ***.
Cu prima tipa asa a fost de exemplu: Ne-am sarutat unpic si dupa ce s-a dezbracat mi-a zis sa i-o trag si mi s-a parut asa sec totul..ca i-a se pusese in pat si astepta ca eu sa sar pe ea.
Dar na poate cand imi fac relatie o sa fie altfel, sper sa primesc si eu atentie si satisfactie happy

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aia e, comunicarea. Daca ea n-are niciun gand iar tu simti ca scartaie viata intima dintre voi trebuie sa iei initiativa fiind barbatul. N-ai dat de ce trebuie momentan, cred ca si aici e buba.

| Mosotti a răspuns:

Principiile tale sunt eronate, daca te iubeste cu adevarat, ea nu te va inseala.
Debaraseaza-te de prostiile care le-ai auzit de mic.

Daca sta cu tine din interes da, te va insela oricand e posibil cu unu f aratos.

| johnnny123 a răspuns:

"în 16 Aprilie | ElKarlos a întrebat:
Ma tot gandesc ca trece timpul si nu voi avea iubita prea curand, fac 25 de ani..."

2021 - 25 = 1996

Explica-ne mai pe larg cum ai trait in comunism.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Mai foloseste si inca o pers contul happy nu mai da mesaje inutild ca induci oamenii in eroare

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, deci eu induc oamenii in eroare, nu diferitele persoane care folosesc acelasi cont. Am inteles...

Ai o logica de fier, si o viziune asupra lumii de cacao.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mai folosește inca o pers contul", folosește pe naiba, ești frustrat pentru ca nu ai avut parte de vreo femeie până în prezent.

| Emma30555 a răspuns:

Femeile pot fi raționale, mereu au fost, nu înșeala, ele țin mai mult cu casa decât ei, se gândesc la copii nu arunca o căsnicie pe geam fără motiv, stai liniștit dacă te iubește nu te înșeala, e valabil și invers. Monogamia în principiu nu prea exista la oameni, dar oamenii sunt raționali și nu se lasă conduși de instincte. Controlul nu ajuta, dimpotrivă, dacă te simți îngrădit ești tentat sa te eliberezi, e o chestie psihologica.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Dar citeste te rog ultimele comentarii pe care le-am pus, mie imi spune exact invers, toate tipele pe care le-am intalnit erau pregatite sa insele.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

O tipa mi-a spus ca daca nu e ssatisfacuta sexual cum trebuie, ea pleaca. Pai cum e posibil sa spui una ca asta? Bine, noroc ca nu m-am atasat de ea, dupa 2 saptamanii tipa voia sa ma cheme la ea sa vada cum ma descurc. Dar am terminat inainte sa se intample asta, pentru ca nu mi se pare oke sa ai ca criteriu de eliminare intr-o relatie, cat de bun esti la pat, etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte normal sa plece, înseamna că e matura și știe ce vrea. De ce nu ți se pare ok? Spui că sexul nu contează și apoi te întrebi că te înșală...
La 20 de ani contează, că o viață ai și nu are rost sa stai frustrat într-o relație.
Trebuie sa fie potrivire pe toate planurile.

Și dacă îți spun că ești drăguț și apoi că nu vă potriviți, asta nu înseamnă că nu mai ești drăguț. Unde-i minciuna? Nu te-a plăcut după ce te-a cunoscut mai bine. Se mai întâmplă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e oke, sa ai criteriul asta de eliminare, asa logic ca mereu va exista cineva mai bun ca tine la pat si asta inseamna ca va gasi mereu pretext sa te insele, e grav din punctul meu de vedere, nu stiu cum de nu vezi nimic in neregula cu asta.
Adica daca tu te potrivesti din toate punctele de vedere cu un tip si fiindca nu are experienta la pat il lasi?
Eu nu am experienta cam deloc, si majoritatea tipelor de care am dat doreau pe cineva cu experienta.
Dar acum te intreb, de ce sa ai pretentii doar de la barbat sa fie cu experienta? femeia nu trebuie sa faca nimic? Cred ca si ele ar trebui sa satisfaca in egala masura..In fine, ideea este ca repet eu nu am avut vreo relatie sa stiu cum e dupa ce te atasezi, poate astea nu mai conteaza, asta nu am de unde sa stiu.
Cert e ca pana acum nu am intalnit vreun prieten sau barbat care sa isi paraseasca sotia ca nu-i ofera sex sau ca nu e buna la pat, doar femeiele am vazut ca fac asta, imi pare rau asta am observat, poate am intalnit eu persoane gresite.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am întâlnit tipi care au dat jet la fete de nota 10 că nu voiau să facă oral sau sa fie bătute în pat.
Toată lumea are preferinte. Cum am zis, daca te iubește e atrasa de tine. Daca nu e nici atrasa, nici nu tine la tine, normal că o să caute ceva mai bun pentru ea. Tu ori vorbești cu tine mult mai mari decât tine, ori nu știu unde găsești tu ataaatea tipe care vor experiență în pat. Zi serios au fost mai mult de 2? Nu te cred. Mai ales că pari de vreo 18-20 de ani, nimeni nu are cu adevărat experiență la vârsta asta. Nu vad nimic în neregula pentru că sexul e important, reprezintă jumătate din relație, cum comunicați in pat o sa se restrângă asupra vieții voastre generale. Sa stai într-o relație cu cineva si sa fii frustrat sexual e stupid și stresant, e o energie naspa. Normal că nu își părăsesc soțiile, daca au ajuns până la căsătorie înseamnă că au chimie. Sau știi tu că nu sunt bune la pat? laughing Nu înțeleg paralela. Relațiile sunt complicate, o să înțelegi mai multe cu timpul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Interesant ce spui, Pai faaza e ca am facut doar cu 3 tipe nu 2 laughing Dar am 22, dar eu sunt mai timid de fel de aceea n-am avut relatie si am avut doar aventuri sa spun asa.
Ce ma indigneaza pe mine e ca toate cu care am avut asa zisele acte sexuale adica 3 ( pe bune ) nici una nu mi-a oferit atentie si cum imi doresc eu sa incerc chestii noi, sa fiu dominat si eu, sa fie ceva reciproc, faza e ca cu toate care am facut-o au vrut doar eu sa initiez, si nu-mi place asa..na multe au pretentii sa fie satisfacute dar ele nu ofera nimic, stau ca lemnul daca intelegi ce spun laughing Eu sper doar sa nu fie toate asa, cum ai spus si tu poate nu am intalnit pe cineva sa ma placa cu adevarat...
Dar asta am eu in cap acum ca femeile cred ca noi suntem facuti doar sa f*tem si cam atat, sper sa fie o conceptie falsalaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa comunici cu ele totuși? laughing Sa le zici ce vrei? Sa le întrebi ce vor? Mă, nu erau așa tare atrase de tine. Sincer. Când unei femei ii place ce-i faci, se mișcăhee hee îi vine natural. Nu sta ca lemnul. Mie mi-e greu sa cred că o tipă care e interesata de partea sexuala a relatiei sta așa. Poate erau ieșite și ele din relatii și voiau să vadă cum e cu alții. Mai sunt și din astea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca si fetelor le place sa faca sport in sex? Din ce am vazut au si ele multe pozitii de dominare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vorbit, ideea e ca a fost totul asa spontan, eu fiind introvertit si mai timid, imi e greu sa ma exprim, doar daca beau aclool pot face asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

No, ai găsit problema! Nu ai vorbit. Normal că e rigid totul dacă nu poți comunica cu omul de lângă tine. Tăceți și vă fteți ca morții laughing Normal că le place și lor. Sunt oameni, au și ele dorințe, fantezii, plăceri, ce naiba? Doar că sunt diferite, de asta e important să comunici! Măcar prin limbajul corpului, dacă ești timid să deschizi gura. (la început).
Și dacă au fost aventuri, normal că nu ți-a dat cine știe ce atenție romantică sau ce visai tu. Fii mai atent când vorbești cu o fată. Să-ți faci o părere ca lumea despre ce fel de om e și dacă sunteți pe aceeași lungime de undă. Că tu îmi dai impresia că ai ieșit cu cine ți-a ieșit în cale. Normal că nu e compatibilitate acolo.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți generaliza.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lal
pe vremea evului mediu se credea SERIOS ca o femeie nu poate manui sabia pentru ca daca e lovita ii sunt afectate ovarele, oriunde ar fi lovita si daca poarta armura sau nu

ce spui tu este ABSOLUT EXACT ACELASI LUCRU!
prejudecati imbecile de care e plina lumea asta, inclusiv la case mari in rrrrrominica, IN PREZENT, de gen: "nu vrem femei piloti de vanatoare care sa nu fie disponibile 3 zile pe luna" angry

| DarthNiger a răspuns:

Daca ai pus o asemenea intrebare fara pic de retinere asta inseamna ca nu ai intalnit niciodata o femeie in viata ta sau nu ai purtat niciodata o conversatie cu o femeie, ceea ce este un mare mister pentru mine.
Ti se par cumva ca femeile pe care le vezi pe strada sau in general in jurul tau, sunt anormale? ti se par ca se comporta ca niste maimute fara rationament? ti se par ca au scapat dintr-o pestera si au ajuns in societate de curand?
Daca nu ti se par, atunci tragi tu concluzia la intrebarea ta fiindca raspunsul mi se pare destul de evident cel putin pentru mine.

| anonim_4396 explică (pentru DarthNiger):

Am cunoscut foarte multe, citeste ce am comentat mai jos, poate iti faci si o idee de ce sunt asa frustrat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Felicitari, esti misogin.
Si tata a trait in comunism si cu toate astea are o gandire sanatoasa si respectuoasa față de femei.
Schimb-o si tu. Macar din respect pentru mama ta. Daca nu pentru alte femei sau viitoarea ta iubita (ceea ce nu vei avea daca vei mai fi misogin).

,, Femeile pot fi rationale?"
Intrebare: tu ai vazut vreodata profe de mate? Femei care lucreaza in firme de marketing?
Femei care joaca șah?
In ce grota traiesti?
Mama ta stie ca tu o crezi irationala?

Inteligenta emotionala este la fel de importanta ca cea analitică. Femeia le are pe amandoua.

Ca plange la un film trist sau la un animal ranit, se cheama bunatate, empatie.
Iar daca nu o ai, nu te face mai inteligent. Te face doar insensibil si posibil psihopat.

,, trebuiesc controlate de noi barbatii"
Dar cine sunteti voi, barbatii?
Forte supranaturale ale planetei?
In ce filme traiti voi, persoanele misogine?
Suntem in secolul 21 si fiecare face ce vrea cu viata sa.
Nu suntem in jungla.
Nu suntem in haita.
Unul sa-l controleze pe altul.
Si regret sa-ti stric visurile misogine, dar multe companii si afaceri sunt conduse de FEMEI.
Presedinta R.Moldovei e tot o FEMEIE.
Femeia nu e un animal prost fara cap. Sau un sclav al batbatului

,, daca ar face ce vor ar fi mereu dispuse sa insele"
Hai pe bune?
Si mai exact ce faceti voi barbatii ca sa o opriti sa va insele?
O legati cu lanturi de calorifer?
O bateti?
O violati ca sa o pedepsiti?
Daca o femeie vrea sa te insele o va face oricum. Nu poti opri asta.
Dar stai linistit ca si batbatii inseala. Daca nu chiar mai mult.

Comentariul asta nu e cu rea intentie.
Dar m-am saturat de gandirea asta de bolnav mental ca unii trebuie sa ii controleze pe altii.

Faptul ca ai trait in comunism NU iti da nicio scuza sa gandesti asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt misogin bai terminatule sau terminat-o. sau ce esti tu, Din contra eu sustin egalitatea de gen, egalitatea asumata.
Niciodata nu voi accepta sa bat o femeie sau sa o jignesc.
Eu doar ti-am spus ce am invatat pana acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din contra mi-as dori sa am linga mine o femeie care sa sa i-a decizii bune, si sa le accept, sa vada ca am incredere in ea, sa fie deschisa cu mine, cineva sa aprecieze barbatul sensibil cum sunt eu, nu pe toti batausii, smecherii de care multe femei sunt atrase, asta e realitatea poti sa nu fi de acord dar majoritatea femeilor aleg pe baietii rai si asta nu voi intelege, la un moment dat vor ridica mana la ele sau le vor jingii. Eu nu voi putea face asta vreodata

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si inca o chestie, am pus intrebarea si din frustrare ca nu mai gasesc o fata serioasa care sa isi asume sa stea cu cineva, am intalnit tipe care si-au batut joc de mine, dupa ce au avut o aventura, doua cu mine m-au dat deoparte. Nu au vrut sa continuam sa se lege ceva frumos.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

,,sustin egalitatea de gen"
Tot tu:
,, ele trebuiesc controlate de noi barbatii"
Cam multa ipocrizie aici.
Totusi daca ma jignesti putem incheia discutia aici.
Iar la faza ca femei din trecut si-au batut joc de tine: nu e vina altor femei ca una si-a batut joc, nu e ok sa te razbuni pe un intreg grup de peroane doar pentru ca cineva ti-a facut ceva.

Extrrm de multe femei au fost sutuite de barbati, si le vezi ca pun intrrbari sexiste aici? Nu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Explică-ne cât de emoționale sunt femeile în timp ce dai cu controllerul de pereți că ai pierdut la FIFA rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cine face asta e bolnav clar, nu vad un om normal sa faca asa ceva.
Si eu vorbesc serios, am si zis sa nu radeti de mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati hate-ri o sa apara laughing Ba frate vreau sa va vad parerea cu privire la intrebarea mea, nu ma intereseaza sa criticati si nu sunt interesat sa ma contrazic cu voi.
Vreau sa-mi raspundeti rational la aceasta intrebare.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

"Vreau sa imi raspundeti rational la aceasta intrebare".
Răspunsurile sunt chiar rationale vis a vis de o intrebare derivată din viziunea limitata ale unei persoane, care, cel mai probabil își petrece timpul stând în casă cu perdelele trase.

| troleibuz a răspuns:

Oamenii NU sunt fiinte monogame. Ratiune avem toti, din acest motiv ne numim oameni și nu animale. Toti oamenii au emotii. Inselatul tine de caracter, nu de gen. Personal am cunoscut multi baieti care se laudau ca duc vieti duble. Cat despre femeile abuzate, abuzul este psihologic mai intai de toate. Nu e vina lor. E vina educatiei ca au fost incurajate sa accepte orice doar ca sa nu se faca de rușine in sat (tot ele, barbatii niciodata).
Nu poti sa gandesti rational si sa consideri femeia inferioara.
Intrebarile de genul asta nu isi au rostul in 2021. Se presupune ca am evoluat. Nu mai traiti după generalizari ei stereotipii. Daca nu ai succes in relații, poate cauti unde nu trebuie? Poate nu stii sa citesti omul? Eu nu am citit nimic inca despre legea atractiei, dar eu atrag fete exact ca mine. Serioase, studioase, ambitioase. Schimba ceva. Sa urasti un gen întreg pentru două-trei fete aiurea nu e rational. Femeile sunt hartuite zi de zi și totusi rar vezi misandre.

| isemilia a răspuns:

Totalmente eronate aceste principii. Oarecum inteleg, din cate stiu, pe vremea comunismului se impuneau aceste principii, iar daca ai crescut de mic cu ele, fara a avea acces la alt mod de a gandi, e oarecum de inteles sa ti se para normale, desi nu sunt.
Nu poti baga toate femeile in aceeasi oala. La fel cum exista si barbati rationali si sau monogami, astfel pot fi si femeile. Cum exista si barbati care gandesc doar emotional si sau au mai multe partenere in acelasi timp, astfel pot fi si femeile. Nu exista o regula. Trebuie sa intelegi ca fiecare e diferita si ca cele doua nu au legatura. (prin cele doua ma refer la acele perechi "rational / monogam" si " emotional / inselat". Nu au legatura, daca cineva are un singur partener nu inseamna ca e rational, spre exemplu, sau ca daca esti o fire ce gandeste mai mult bazat pe emotii, asta inseamna ca inseli)
Ca sa stii, pe viitor, chiar si daca vei controla pe cineva mereu, daca vrea sa te insele o va face. Daca nu vrea, nu o va face, chiar si cu toata libertatea din lume. E gresit sa controlezi pe cineva din acest motiv.

| DanielVălean a răspuns:

Fără supărare, dar mi se pare o mentalitate total greșită. Ca și bărbatul, femeile au conștiința lor proprie. Dedicarea femeii unui singur bărbat este, după părerea mea, o trăsătură care trebuie formată în timp, prin educație, încă din copilărie. Ce e drept, la maturitate orice femeie poate simți tentația de a înșela, dar acolo intervine rațiunea și conștiința de care am discutat și va cataloga această acțiune ca fiind una imorală. Dar, să fim serioși, bărbații nu au nici măcar puțină dorință de "ceva nou"?

| anonim_4396 explică (pentru DanielVălean):

Inteleg ca si ei inseala, de fapt nici nu stiu cine inseala mai mult...dar eu unul nu as putea face asta vreodata....parerea mea e ca cine face asta nu mai are sentimente.

| DanielVălean a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine, nici eu nu încurajez în absolut nicio formă înșelatul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseala ambii cam la fel, ca si barbatii tot cu femei inseala.

| Mosotti a răspuns (pentru DanielVălean):

Bine, inselatul doar pentru un sex simplu nu are neaparat leg cu emotionalul, pot sa-mi iubesc partenera, dar sa mai vreau sex simplu cu alta, nu e nici o problema, si ea la fel, poate face asta daca ma iubeste pe mine emotional.

| AndreeaWTS a răspuns:

Cred că ai trăit în grotă nu în comunism.
Am studiat destul de mult ce s-a întâmplat în RO în perioada comunistă.
Indiferent cât de infect a fost comunismul în unele privințe, niciodată n-a promovat asemenea idei.

Astea sunt născute din mintea ta MISOGIN-BOLNAVĂ.

Răspuns utilizator avertizat
| LittlePoppy a răspuns:

Ce spui Frantz?!
Nu cumva il còpii pe prea-infumuratul Teodosie de la Constanta?

| Pnin a răspuns:

Mi-e scârbă.

| gritt a răspuns:

Bine. Acum maturizeaza-te.