| ZaharescuCostin a întrebat:

Salut. În noaptea asta când eram treaz nu puteam să mă mișc și să vorbesc. Cam de câte ori în viață poți face paralizie în somn?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

O poți face de oricâte ori. Paralizia de care vorbești este modul prin care se poate ajunge la visul lucid. Eu pot să trec de paralizie în mod controlat, dar când ajung la intrare în vis mă trezesc brusc, mai am de învățat.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este număr fix.

| StrongHeart a răspuns:

De multe ori.Ai probleme cu respiratia? Deviatie de sept sau alta conditie?

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Acea paralizie o faci în fiecare noapte, altfel ai tot ce faci în vis ai face și în realitate. Problema e că uneori mintea se trezește și corpul nu, și de aceea simți ca și cum ai fi paralizat. E un fenomen normal, nu trebuie să-ți fie frică. Într-adevăr, de acolo se poate ajunge într-un vis lucid sau chiar să ai o experiență extracorporală.

| UnderVoltage a răspuns:

Am suferit de paralizie in somn(adica sa ma trezesc si sa nu ma pot misca) timp de 3 luni dupa o vreme te obisnuiesti si o sa o ignori.

Răspuns utilizator avertizat
| RunnyMellow a răspuns:

Da poti, dar se vindeca dimineata si mie mi se intampla in fiecare zi iti revine dimineata e de la cum esti somnoros.