| costinvlad490 a întrebat:

Mie mi se par ciudate umbrele. Deci avem o sursă de lumină. Umbra dulapului este una singură, iar a persoanelor vii parcă sunt mai multe unite într-una, cum sunt descrise corpurile omului (cel eteric, astral, cel fizic adică noi, etc). Ciudat, nu? Cum de un obiect neînsuflețit (chiar și morți)ii lipsesc acest tip de umbră?

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cand un om este posedat, demonii sai lasa umbre. Asa iti poti da seama cati draci are cineva in el, dupa numarul de umbre. De exemplu, Messi ala e indracit rau. Eu am numarat vreo 5 umbre la el.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru costinvlad490):

Hmm, exact asta ar spune un posedat.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Fa cum am facut eu; propteste mortul fain, in picioare, cu scanduri cat mai subtiri, intr-un spatiu adecvat, cateva surse de lumina, si ii vei vedea toate umbrele.

| Digikey a răspuns:

"mi se pare ciudate umbrele"
"cum este descrise corpurile"

Zi ceva si de dusmani si maneaua este gata.

| Simpatic a răspuns (pentru Digikey):

Astea pot fi versuri pentru dani mocanu- analfabetul proxenet.

| Andrei200202 a răspuns:

De unde stii tu ca umbrele morților lipsesc?
Umbrele pe care le vezi tu la jucătorii de fotbal se datorează proiectoarelor de lumină.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei200202 a răspuns (pentru costinvlad490):

Si la ce concluzie ajungi?

Răspuns utilizator avertizat
| Aligator0108 a răspuns:

Nu prea ți-am înțeles punctul de vedere, dar atât un om, cât și un obiect pot avea două umbre dacă există două surse de lumină îndreptate spre ele, care vin din aceeași direcție.

https://www.quora.com/......ight-twice

https://www.nextgurukul.in/......-How/60905