| ゼロの a întrebat:

Sper ca am ales bine categoria.Ma puteti ajuta si pe mine la romana? Maine dau test din propozitii subordonate predicative, subiective(cine?; ce?), atributive(ce fel de?; care?), completive directe(pe cine?; ce?) si indirecte(la cine?; la ce?; despre cine?; despre ce?). Nu le inteleg, adica la mate am 9 sau 10 si la romana pur si simplu nu inteleg. ZIci ca sunt ungur sau alta minoritate.Ma ajutati cum sa pun intrebareile cu exemple si cu de toate, dar cat mai explicit, va rog.

Răspuns Câştigător
| AlexBmxRider a răspuns:

Nu te putem ajuta in legatura cu temele. Citeste regulile pe care trebuie sa le respecte membri care au cont TPU. Sper ca nu te-a deranjat ce ti-am spus!