| xxcatalinxx a întrebat:

azi noapte (am cateodata insomnii) pe la ora 2 jumate, dormeam singur in camera mea la etajul 4.perdelele de la geam erau trase asa ca putaem vedea afara cerul. dintrodata ceva sau cineva mi-a batut in geam si am vazut un cap de om pe geam,. el sau ea a lovit tare cu pumnu in geam(noroc ca nu s-a spart, am termopan), dupa care a stat si s-a uitat fix la mine timp de 20-25 minute.eu nu am facut nicio miscare, muream de frica. cel mai infricosator e faptul ca nimeni nu sar fi putut urca pana acolo la etaju 4sami bata in geam.va rog gasitimi o explicatie pentru ca nu mai pot de frica si absolut nimeni nu ma crezut.si mi-e frica ca o sa se mai repete. dau funda la cele mai bune explicatii.mersi din tot sufletu

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

M-am mai gândit, la 14 ani nu este normal să ai insomnii.
Stare de somn insuficient, caută să se echilibreze cu stări de somnolență.
Erai într-o asemenea stare de somn parțial și ai visat că cineva ți-a bătut în geam.
Creierul s-a revoltat și te-ai întrebat,/ / și te-ai întrebat cine să îți bată în geam dacă stai la 4.
Ai aprins lumina și ai văzut că era 2 și jumătate.
După asta a fost un vis pe care l-ai uitat sau nu ai visat nimic. Ulterior a fost visul cu capul care se holba la tine.
Creierul treaz nu a putut accepta ceva atât de incredibil, mai ales că fusese anterior 2.30, noaptea.
Ai aprins lumina și ai văzut că intre timp trecuseră 20-25 de minute și ai concluzionat că minunea aia de cap, s-a holbat la tine 20-25 de minute.
De fapt este vorba de 2 semi-vise între care au trecut 20 de minute.
Neînțelegând că erau vise sau semi-vise și fiind totul aiurea nedumerit ai postat întrebarea respectivă.
Dacă nu este nici așa, iar tu erai perfect treaz și ai ca niște vedenii sau coșmaruri, în stare de veghe, este boală!
La o babă era demență senilă.
la tine este ceva similar, dar la altă vârstă.

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Te duci la geam, il deschizi si-l impingi cu putere pe respectivul de acolo.A doua zi am sa vad la stiri la ora 17 o sinucidere inexplicabila a unui baietel care s-a aruncat pe geam de la etajul 4.

| MMihai a răspuns:

Ai admirat timp de n minute un cap fără trup și nu poți preciza dacă era cap de femeie sau de bărbat.
Femeile au părul mai lung în general.
Să zic cu avea trup.
Și că era un om cu o coardă de alpinist.
Da la ce îi trebuia așa ceva?
Dacă era cap fără trup sigur nu era om.
Era o mască de om atârnată cu o sfoară și era gluma unui vecin idiot.
Dacă ai un vecin nebun și criminal care este și canibal și a atârnat capul omului ucis de el, ca să se mai scurgă sângele?
Deci nu a fost pumn ci o mișcare de lovire a capului decapitat atârnat cu o sfoară.
Dacă atârni de o sfoară o greutate poți sparge geamurile, celor de la etajele inferioare.
Dacă era un hoț ăla nu stătea ca prostul să privească pe geam la tine nici 5 minute.
Dacă era cap cu trup era un om, dacă era cap fără trup nu era om.

Putea fi o mască de om sau un cap decapitat.

Recitind textul tu nu ai precizat ceva esențial pentru coerenta ideilor, că în urma loviturilor în geam te-ai trezit.

Lipsa acestei propoziții care să consacre trecere de la starea de somn la starea perfect treaz, demonstrează de fapt, că suntem niște proști și că tu ne-ai povestit un vis!

Ne-ai avut gagiule!

| MMihai a răspuns:

Vreau să știu și eu cine este cretina sau cretinul, care mi-a apreciat răspunsul drept nefolositor sau respectiv stupid!
Ce trebuia să îl acuz pe copil că era beat sau că consumase droguri ca să fii tu, dobitocenia pământului o ființă fericită?
Sau trebuia să merg pe explicații paranormale?
Să pornesc de la ideea, că a fost hipnotizat, să aibă vedenii?
Dacă copilul ăsta, nu a povestit un vis, ci a descris ceva real, dar incomplet prezentat.
Pentru o asemenea situație reală, multe explicații logice, pentru ce a văzut el, nu sunt.
Singura explicație plauzibilă, și favorabilă lui, este că a fost un vis într-o stare de somn parțial, în care creierul este aproape treaz și gândește, iar un asemenea vis, diferit de visul normal, poate să fie confundat cu realitatea.

| Skylar a răspuns:

@Mihai what the.nice logics dude

| petruclaudiu78 a răspuns:

Cum naiba sa nu te creada nimeni? Astia nu-s normali!

| PetreConstanta a răspuns:

Fa-ti Sfanta Cruce si nu mai te uita culca-te

| noi3 a răspuns:

Prea multa iarba...

| 0marry0 a răspuns:

Vecinul tau are cumva balconul langa geamul tau? Ca asa ma speria vecinul meu... Acum il speriu eu.

| YonyWowIceman a răspuns:

Sunt 2 explicati normale:cand ai insomnie poti sa iti imaginezi lucruri care nu sunt reale, 2 a fost un vis si tu credeai ca visezi.Si cam multe explicati paranormale de tipul este o fantoma sai cineva drag tie a fost decapitat sau un advertisment ca un prieten bun s-ar putea sa te omoaresau ca acel cap apare anumitor persoane in anumite zile si nu stiu ce. Sfatul meu daca ai insomnie trage perdeaua si porneste tv eu asa fac si daca vezi cava suspect te duci repede la parinti.PS:si mie mi s-a intamplat odata ceva asemanator si de atunci nu ma mai uit pe geam iar cand am insomnie pornesc tv deci bafta si mult noroc. Funda?

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Poate esti bantuit laughing

| Ghost a răspuns:

Esti bou suferi de somnambulism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Incearca niste apa sfintita "
Si ce sa faci cu apa sfintita? Il uzi pe ala de la geam pana se mantuieste? Si eu o data am avut insomnie si am fost singur in camera intors intr-o parte cu capul la geam. Usa era in spatele meu si era deschisa, si simteam ca si cum ar respira cineva langa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia uitate ce citesti tu la 14 ani, si ce seriale iti plac.si poti sa-ti explici si singur de ce tie frica si ai parte de aratari.mai inseamnate si tu la culcare macar cu semnul sfintei cruci, si cauta o explicatie logica oricarei intamplari ca nu e greu.

| digitalchocolate a răspuns:

Poate ca dormeai si nu ti-ai dat seama de asta, dar daca e adevarat trebuie sa te gandesti ca ceea ce era acolo afara nu are cum sa te raneasca sau sa iti faca ceva rau, poate doar sa te sperie...sau poate era doar o pasare care batea cu ciocul in geam in pentu ca isi vedea reflectia. de exemplu, eu stau la etajul 3 si niste pasarele si-au facut cuib sub pervazul meu si aud zgomote in fiecare noapte...mult noroc si incearca si niste apa sfintita pentru orice eventualitate:}

| Pauliiici a răspuns:

Probabil era doar un vis. Si mie mi se intampla sa cred ca visele s-au intamplat in realitate.

| Alexutza12 a răspuns:

In fiecare seara sa tragi perdelele,
chiar daca cineva iti bate in geam, tu intre timp poti suna pe cineva.
sper ca te-am ajutat!hee hee
nici eu nu prea stiu ce sa fac in cazuri de acestea!straight face

| VashTyphoon a răspuns:

Pai frate ori ti-a facut careva o farsa ori ai visat dar cred ca careva sa legat de o franghie si atia facut o farsa data viitoare cand se mai intampla ia-ti o bate de beizbol sau orice de lovit si il ameninti data viitoare sper sa nu se mai repete. sall!