| VladEXPLORE a întrebat:

Cum aflu in cat timp apa ajunge de la +5 grade la 0 grade, vreau sa stiu si ce ecuatie folosesc, mentionez ca actiunea de racire a apei se va efectua intr-un congelator de temperatura -18 grade.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu exista persoane atat de inteligente pe TPU.
Dar cred ca asta se poate face cel mai bine experimental. Cronometreaza.

Daca chiar vrei sa te complici si sa faci pe fizicianu, cred ca te ajuta asta:
https://sciencing.com/calculate-time-heat-object-8223103.html
N-am citit prea mult, dar pare ca e ce iti trebuie tie.