| anonim_4396 a întrebat:

exista extracrerestri?

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

Teorii și teorii. Matematic există, având în vedere numărul planetelor pe care este posibilă dezvoltarea vieții, totuși, aici vine paradoxul Fermi, dacă există, unde se află? Sunt mai multe teorii care spun spre exemplu că există nivele ale dezvoltării unei civilității, iar specile la nivelele joase sunt separate de celelalte avansate, asta numindu-se "Marele Filtru". Altă teorie spune că nu ne-am întâlnit până acum cu o altă specie extraterestră, deoarece timpul supraviețuirii unei rase este mai mic decât timpul dezvoltării unei tehnologii atât de avansate. Pe scurt, mai devreme ne lovește un meteorit decât să călătorim noi eficient prin spațiu. Alta spune că toate speciile vii au o sete de putere, și se distrug reciproc până să se dezvolte, și mai sunt și teoriile conspirației care spun că ei există și sunt ascunși, sau că există și fac teste pe noi, că ne-au vizitat în antichitate, că ei ne ajută la dezvoltarea noastră, că ne supraveghează, etc...

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Sunt dovezi peste tot. Oricum pentru ei suntem un fel de gandaci canibali.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daa.

| JustAGirl333 a răspuns:

Nu se știe