| mateiciprian a întrebat:

Exista sau s-a infiintat un anumit fel de microcip care odata implantat pe creier si esti controlat,iti poate baga in minte tot felul de informatii,ideii,solutii,etc.Ce credeti,exista sau s-a infiintat asa ceva? Vreau sa imi spuneti cat mai multe raspunsuri, fara sa luati in ras sau in bataie de joc.Va multumesc!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai mai întrebat.
Momentan nu există. Creierul uman în mare parte încă este un mister pentru noi, aşadar, controlează-ţi-l singur.

| AlexAndrei96 a răspuns:

Pai, am inteles ca exista microcipuri dar nu cred ca poti sa le implantezi cuiva in creier decat daca este anesteziat si i se face o operatie. oricum, este posibil. Si eu m-am gandit la asta de multe ori.

| Aron98 a răspuns:

Da exista, dar nu avem noi bani de asa ceva