| Gigoiu123 a întrebat:

Imi puteti spune si mie in ce consta un test psihologic? Ce fel de intrebari ti se pun?

Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zbant_Alexandru_1999 a răspuns:

Un test psihologic este un test la care te intraba diverse lucruri despre personalitatea ta. Este un test grila iar fiecare raspuns are un punctaj diferit. Psihologul aduna la safrsit punctajele si te incadreaza intr-un grup. Aceste grupuri au calitati si defecte spre exemplu grupul tau are ca si calitate perseverenta iar ca si defect ca individul se enerveaza foarte usor. Aceste catalogari te pot ajuta atat pe tine cat si pe altii sa te cunoasca mai bine si sa stie daca te descurci bine in echipa sau daca lucrezi mai bine singura. Aceste teste sunt folosire la angajare deoarece angajatorul doreste sa aiba spre exemplu doar oameni care pot lucra foarte bine in echipa.

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Daca te referi la un test phihologic pentru scoala de soferi, stai calm, nu ti se pun intrebari, ti se da o foaie, si acolo ai in partea dreapta un sir de litere, iar in partea stanga un sir de numere, si pe foaie ai o multime de linii incurcate, si tu trebuie sa gasesti numarul care corespunde cu litera, prin intermediul liniei, nu este foarte complicat, sunt in jur de 25 de numere, si nu exista doua numere sa apartina unei litere, sau invers, fiecare numar are cate o litera. Sper ca ai inteles la ce ma refer, pentru ca nu prea ma pricep la explicatii. Sper ca te-am ajutat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vrei sa stim noi ce nu stii tu - untest pentru angajare ca portar de bloc sau pilot de linie?