| Mefiu a întrebat:

Sunt clasa a 7-a și când am lipsit de la scoala colegii mei au învățat masa atomica și molii și unitatea atomica de masa și numărul lui Arogado (la chimie) și eu nu am înțeles nimic. Va rog sa îmi explicați și mie, dar sa fie foarte clar deoarece trebuie sa învăț ca să nu îmi stric media. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Here you go - https://www.youtube.com/watch?v=AsqEkF7hcII&vl=en
P.S. Daca nu urmezi mai departe ceva pe chimie, astea nu o sa iti foloseasca niciodata in viata. Da-o naibii de medie, ia si invata la ceea ce vrei sa faci pe viitor.

| Panamax a răspuns:

Trebuie sa inveti ca sa stii, nu pentru medie.

| Mefiu explică (pentru Panamax):

Pai învăț ca să știu dar trebuie sa învăț ca să ma mențin, îs primul din clasa și nu vreau ca o lecție la care nu am fost sa îmi strice tot ce am făcut pana acum

| Panamax a răspuns (pentru Mefiu):

Cum sa-ti strice o nota proasta tot ce ai facut?
Inseamna ca nu ai facut nimic.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Parcă numărul lui Avocado era 6, 022 × 10 la puterea -23.Atâta mai știu.