| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Voi ce parere aveti, credeti ca putem experimenta cu adevarat ceva in mod obiectiv?

6 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Eu am experimentat odata cum este sa mergi cu masina de la Vlădeni la Feldioara. Am experimentat obiectiv, te asigur, detasata de impresii subiective, complet impartiala. Pentru ca dormeam in dreapta soferului, cu gura deschisa si capul intr-o râna*. De aia constiinta mea n-a inregistrat nimic de la Vlădeni pana la Feldioara. Dar de experimentat, am experimentat, pot eu sa zic ca nu?
____________
* stii ca râna vine de demult, tocmai din latina? laughing ce expresie "intr-o râna"

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Leocerba):

Intrebarea mea nu a fost pusa la misto, dar observ ca nu se intelege esenta ei. Este o intrebare care pune mai mult logica in miscare. Mai citeste-o odata si incearca sa dai un raspuns pertnent, nu la misto.

| Leocerba a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Nici raspunsul meu nu a fost pus la misto, dar observ ca esenta lui fileaza-un pic. Este un raspuns care pune mai mult logica in miscare, as indrazni sa spun ca pune logica pe fuga. N-o sa-ti fur timpul punandu-te sa-l mai citesti, o sa-ti spun simplu ca pentru mine a experimenta cu adevarat ceva in mod pur obiectiv este imposibil.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Leocerba):

Sincer,am recitit de cateva ori care este esenta mesajului tau si sincera sa fiu, nu am inteles unde este acea logica in el de care spui tu? Dar, ma rog...nu mai conteaza amanuntul asta.

| Leocerba a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Asa e happy

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Leocerba):

Multumesc pentru intelegere!