| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, vreau sa intru mai mult in lumea asta mai nedescoperita, viata anterioara, renasterea, scopul vietii, astrologia, numerologia, toate chestiile astea si sunt curios, am citit si cartea comedia divina de dante... o colega ii pasionata de astrologie si a spus ca imi spune ceva dar nu ii pregatita acum. Imi pun semne de intrebare de unde stie atatea chestii ca pe internet tot caut si imi da porcarii, jocuri de afli ce ai fost in viata anterioara si toate porcariile astea. Niste carti sau siteuri ceva despre chestiile astea va rog daca stiti.

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Sfatul meu: începe cu filozofia si lasa spiritualismele ieftine.
Citeste Republica de Platon, Lumea Sofiei sau alte introduceri in filozofie

Al doilea sfat: orice ai face stai departe de ocult. Tot ce inseamna tarot, ouija, necromantie, vrajitorie sau altele.

Stai departe de ocult cum stai departe de orice hoit in putrefactie.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Caută pe YouTube următorii oameni: Anatol Basarab, Adrian Cranta, Adrian Singurov, Florin Colceag, Dragoș Iliescu.
O să ai ce învăța de la ei.

| Stefan23125 a răspuns:

"Sensul vietii" - Daca gandesti asa viata nu mai are niciun rost! Oricine renaste DAR ORICINE SE NASTE! Deoarece nu existau atat de multi oameni inainte si mai si renasc dar se si NASC. Acum vorbesc doar despre renastere si viata antrioara. Eu de exemplu am o legatura cu cainii. Orice caine ar fi, oricat de rau nu imi face nimic. Exemplu: ieri ma plimbam cu bicicleta si cineva care statea in drum spre destinatia mea avea 3 caini: 2 caini lupi si 1 ciobanesc. Si am ocolit ca aia erau singurii care ma urau ca m-au mai atacat odata si i-am dat lu unu un pumn in cap si a fugit si la intoarcere am gasit 8 caini mari mai mari decat aia care cautau prin gunoaie si ei au venit si mergeau pe langa bicicleta mea fara nici-o problema la 0.5 m. Cand am ajuns in fata acelei case care avea poarta deschisa si atunci au latrat cainii si au venit si l-au muscat pe unul din aia 8 si aialalti l-au atacat pe el. Eu stateam si ma uitat ca ce sa fac intre 11 caini decat sa ma uit. Cainele ala doar avea blana putin smulsa si atat. Am plecat tot asa pe langa mine si in fata la 20 m venise cineva de pe o strada cu bicicleta si cainii aia de langa mine s-au dus la elsi incercau sa il muste dar ala a fugit repede. Cainii s-au intors la mine si am mers pana acasa. Ei erauca si cum au pierdut pe cineva din haita au stat putin in fata portii si au plecat. Animalul meu preferat este cainele. Aceasta este povestea mea si nu cred ca asa deodata cainii aia ma iubeau asa cred ca intr-o alta viata i-am ajutat cu ceva. Viata nu are sens deoarece orice se intampla deodata ca si o carte scrisa pe moment vesnic fara oprore dar la fiecare reîncarnare da pagina.