| Camper123 a întrebat:

Ce credeti, e posibila calatoria in timp?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu daca va fi posibil vreodata, dar in prezent nu este
uite niste doc pe tema asta
http://documentare-online-subtitrate.blogspot.ro/......ibila.html
http://documentare-online-subtitrate.blogspot.ro/......ravel.html

| sierra1 a răspuns:

Aș putea să iau copy-paste de undeva și să mă dau rotund. Nu o fac ci îți zic că dacă se poate într-un viitor relativ apropiat, promit că mă întorc din viitor, la data de azi (adică îin trecut) și îți dau răspunsul corect si exact.

Până atunci totul este anticipație sau SF.

| Donsavas a răspuns:

Nu. Legile fizicii sunt stricte si clare. Timpul este o iluzie. Adică,tot ceea ce stii Tu, este in capul tau si a celor care mai stiu, dar dacă s ar sterge sau introduce alte date, spațiul a rămas același, modul în care s-a miscat energia diferă sau modul în care stii tu ca s-a miscat, mai bine zis.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Peste cateva mii de ani poate cine stie va fi posibila.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nici macar teoretic nu este posibil

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ar exista o varianta; doar a investigarii propriului subconstient profund. Vei avea mari surrize daca vei reusi; vei invata multe despre tine si despre universul material si cel vibrational-nonmaterial

| AwGenetix a răspuns:

Da. cu CFR, te urci in tren, si cobori peste 40 de ani.

| DOOOPX a răspuns:

Oamenii de ştiinţă au simulat călătoria în timp folosind particule de lumină – fotoni - care au acţionat ca particule cuantice, pe care le-au trimis la o distanţă oarecare şi apoi le-au adus înapoi în punctul din spaţiu-timp în care se găsiseră iniţial. Este un pas uriaş în direcţia concilierii a două teorii din domeniul fizicii - teoria generală a relativităţii şi mecanica cuantică – adesea considerate incompatibile între ele şi demonstrează că, la nivel cuantic cel puţin, călătoria în timp nu este imposibilă.

Eu cred ca da, dar atunci unde am fi noi?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru DOOOPX):

Spatiul si timpul conlucreaza simultan. este imposibile calatoria in timp a oricarei particole materiale, sau vibrationale

| NUpotiSaintelegi a răspuns:

Te.ai uitat pe yt la tipul care a venit la noi din anul 6000?

| doctorandus a răspuns (pentru NUpotiSaintelegi):

Cate premii Nobel a luat?