| Kreisegger a întrebat:

Salutare, ce inseamna autism de tip selfie?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

E prima data cand aud de asa ceva, banuiesc ca ar fi un fel de ironie la adresa celor care isi fac poze in mod obsesiv.
Cei ce sufera de autism au tendinta de a face lucruri repetitive si din acest motiv obsesia pentru selfie-uri a fost asemanata in mod ironic cu un simptom al autismului.

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Citisem mai de mult un articol despre faptul ca persoanele care isi fac selfie-uri toata ziua au probleme psihice, probabil la asta se refera.