| NYØ2002 a întrebat:

Ce inseamnă Vibe mai exact? Stiu ca inseamna atmosfera.
Adica cuvantul,, Vibe" se mai foloseste in piesele Trap!
Vibe-ul reprezinta si starea ta? Adica cum te simti?
De exemplu mi-am facut un prieten nou care m-a bagat in friendzone si mă simteam ciudat in cercul ala de prieteni!
Oare de ce?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se foloseste in multe expresii si reprezinta starea de spirit pe care ti-o provoaca o persoana, un loc, un eveniment, etc.

| oz_1736 a răspuns:

Sunteti pe aceeasi lungime de unda

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In contextul dat de tine, "Vibe" are sensul de rezonanta, cand rezonezi cu o persoane "you two vibe with each other"

| Crisstinayy12 a răspuns:

Summer Vibes, Spring Vibes, sad vibes, chill vibes, nostalgic vibes. Ce vibe bun ai! (Feeling good)

Atmosfera cu starea cam is aceleasi lucruri in,, vibes,, dar nu are nicio legatura cu prietenul tau nou si friendzon.

E un fel de dispozitie acest vibe

according to the dictionary vibe is: ( scuze, nu stiu sa zic in romana according, am uitat)

To chill, be at peace, & let life do it's thing.
I just vibe on the beat

Sau mai poti zice cum a zis unul
You two vibe with each other