| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Credeti ca, criza pandemica cu coronavirus a fost organizata?
Pentru ca eu nu mai cred in coincidente, a ajuns peste tot in lume+ am vazut o stire inainte sa apara virusul, moderatorul de acolo spunea ca o sa ne confruntam cu o pandemie globala!

42 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca vom fii infectati cam 40 pana la 60% din populatia globului.
Mai multe explicatii aici:
https://www.youtube.com/watch?v=Y7nZ4mw4mXw

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au venit extratereștrii si au tusit asupra pământului

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeti ca, criza pandemica cu coronavirus a fost organizata?
Nu cred. În plus sunt sigur că nu a fost, pentru că nu putea să fie. Și faptul că unul spunea, nu este o dovadă.

| Drimmero a răspuns:

Mai mult ca sigur e ceva politic din N interese. Sa fim seriosi,, chinezii mananca de cand lumea gandaci, sobolani, lilieci si nu a pornit de la ei niciun virus, a aparut dintr-o data acum.

Daca legi lucrurile, a 'aparut' in lunile friguroase ale anului in mai toate tarile, din cate se stie, la caldura isi pierde din intensitate virusul si aproape dispare, se spune ca prin mai lumea va reveni la normal. Nimic nu e intamplator pe lumea asta, chinezii sunt cunoscuti pentru armele biologice pe care le pot face, au aproape 2 miliarde de oameni, cum sa mai scape de ei daca nu printr-o boala?

Virusul a facut mai multe pagube economice decat de vieti omenesti, nu e intamplator faptul ca, chinezii sunt primii care isi revin, trebuie sa ai ochelari de cal sa crezi ca a aparut natural.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Am facut o greseala, nu a aparut in mai toate tarile, s-a propagat prin circulatia libera a oamenilor. Europa vad ca e cel mai nasol afectata economic, urmata de SUA....si surpriza China isi revine.

Daca te uiti la pagubele omenesti, statistica e aproape infima, peste 10.000 de oameni au murit din 255, 904 de cazuri la ora actuala, ar veni o rata de 0. 0255 de decese cam in fiecare tara, economia in schimb are pierderi astronomice, cu firme inchise cu lacatul, sa speram ca aici se va opri mizeria si nu va afecta mai profund pana la crize mondiale, mult nu mai e.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Cu cine spanac ai facut matematica. Ia mai vezi odata cat la 100 e 10.000 din 255.000

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

0,039, cred ca am pus numarul exact al deceselor prima oara, ca era sarit de 10.000, am pus exact cum era in statistica in ora aia si mi-a fost lene sa scriu cifra exacta.

Oricum, esenta e simpla, rata mortilor e infima la cata isterie e prin lume, imbolnavirile la fel.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Da esti praf rau la matematica.
Rata deceselor e 4%. Da fix atat e 10.000 din 255.000

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Lol

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Dracu s-o ia, doar am impartit 10.000 la 255.000 si mi-a dat atat raportand decesele la cazuri. Si da, la matematica sunt praf,, dar decat sa cred ca altii ca a aparut de la lilieci...prefer sa nu stiu matematica decat sa ma enumar printre prostimea manipulata.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Dar de la ce si de ce a aparut?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Ba nene... cum poti sa zici ca altii sunt prostime manipulata cand tu nu esti in stare sa faci o regula de trei simpla ca sa calculezi un procent?
daca 255000 sunt 100
10000 sunt x
de unde x = 10000X100/255000 = 3.92, in p*&a mea!
P.S. Nici mie nu mi-a placut matematica, dar nu discutam de logaritmi, ecuatii diferentiale si alti balauri.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Am raspuns ceva mai devreme, nu mai repet, are mai mult sens decat liliecii.

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai citit printre randuri? N-ai vazut ca am zis ca doar am impartit?

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu stii sa calculezi un procent dar rezolvi dilemele lumii iar restul sunt prosti? Nu te pot lua in serios. Nu am cum.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Cata maimutareala faci pentru un calcul, fereasca Sfantul,, admit ca am abordat gresit calculul crezand ca simpla impartire e rezultatul corect si pui inteligenta direct proportionala cu matematica... avand in vedere ca ii incriminezi pe lilieci pentru ca asa ti-a zis tembelizorul, ma lamureai de tot daca imi raspundeai ca Dumnezeu a adus virusul.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Prietene tu te dai mare intelept aici pe baza unor informatii fara nicio baza iar pe restul ii faci prosti cu subiect și predicat. Toata astea in condițiile in care nu înțelegi o chestie de baza din tot subiectul si anume rata de mortalitate. Acum pricepi de ce ma maimutaresc pe un calcul?

| TheBIoodyHound a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e prima oara cand izbucneste din China o epidemie provocata de un virus purtat de animalele salbatice pe care le mananca chinezii.

In urma coronavirusului, populatia Chinei o sa scada probabil cu vreo 5000 de oameni si o sa-i fie afectata grav economia.
De ce era atat de necesar pentru China sa scape de 5000 de oameni incat sa riste sa-si distruga economia?
Sau nici afectarea propriei economii nu e intamplatoare? Pierderea a 196 de miliarde de dolari face parte din plan?

E brutal de absurd ceea ce spui.

| anonim_4396 explică (pentru TheBIoodyHound):

Prin urmare vrei sa spui ca populatie nu este afectata dar economia da, si foarte mult! daca asta vrei sa zici sunt complet de acord.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tot cei posibil in lumea asta.

| Legion7X a răspuns:

Ce să spun? Ascultă și tu ce zice omul ăsta. Dacă Minte el, ne minte pe toții.

https://youtu.be/iX5a53254vo

Am mai găsit un articol în care există alte teorii. Citește tot articolul.

https://www.google.com/......ex.amphtml

Alt articol spune altceva despre originea acestui Virus.

https://www.google.com/......ni-1257195

Privește videoul de pe acest site.

https://m.digi24.ro/......ul-1277911

Ți-am dat destule informații să te documentezi.

| Dorotheea21 a răspuns:

Si gripa spaniola a ajuns peste tot in lume, au murit cam 100 de milioane de oameni pentru ca nu existau inca niste pastile banale care se numesc antibiotice, si sunt foarte sigura ca nu a fost 'organizata' de spanioli.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Antibioticul este anti bacterial, bacteria nu este virus.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze.
Antivirale.

| MCSOMI a răspuns (pentru anonim_4396):

Antibacterian,nu antibacterial! Nu ai fost la scoala?
Bacteria nu este virus

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dorotheea21):

Gripa spaniola se cheama asa fiindca spaniolii au fost cei mai afectati. De citit, foarte interesant - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4504358/

| Dorotheea21 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc Gabi. happy
Este totusi super ciudat cum unii de pe forumul acesta sunt mai inteligenti decat cei mai buni virusologi ai lumii.
De la 'Nu este adevarat' de acum doua luni, acum au ajuns la concluzia ca virusul a fost fabricat. laughing
Nu stiu ce mai fac cei cu 'Pamantul plat', sper ca sunt bine.hee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dorotheea21):

Oh, da, toti stiu ei mai bine si decat medicii, si decat toti care chiar fac ceva in loc sa emita pareri fara sa citeasca trei rinduri.

| Andrei200202 a răspuns:

China spuna deja că nu a mai avut niciun caz, ieri sau azi

| mgtow a răspuns (pentru Andrei200202):

Vrei sa zici ca e vindecata 100%? Doamne ajuta... sa fie asa

| Andrei200202 a răspuns (pentru mgtow):

Nu știu dacă 100%, dar cu siguranță nu se compară cu situația din Europa actuală. Având în vedere că de la ei a pornit virusul și că acum spun că nu au mai avut niciun caz de infectare, mi se pare dubios puțin.

| suntserios a răspuns (pentru Andrei200202):

Ce e asa dubios? Ei au inchis complet totul si au stiut sa tina carantina. Europenii nu fac asta

| LupusDei1993 a răspuns:

Stai sa vezi colapsul mondial economic datorita acestui virus.

| Maxxxi a răspuns:

Nu vreau sa incep cu teorii conspirationiste dar cred ca cei mai de sus au scopul de a ne conduce in toatalitate, fara sansa de alegere ca pe niste oi.Usor usor un plan bine facut de reducere a populatiei si control absolut.Sunt o gramada de teorii dar eu stiu una si de ceva ani se adevereste in fata ochilor mei, totul se intampla asa cu a prezis teoria. Oricum momentan nu putem face nimic....Nu putem oprii ce au ei de facut. Poti sa deschizi ochii si sa nu te alaturi multimii.Se stie ca suntem urmariti de telefoane, afara este satelitul prin care sunt sigur ca autoritatile au acces live 24/24 live dar nu cred ca noi vrem sa aflam asta, faza cu 5G este pentru a asigura peste tot conexiune la internet.Nu ai unde fugi, suntem incoltiti.Doar ne uitam si atat.Noroc la supravietuire!

| suntserios a răspuns (pentru Maxxxi):

Si daca esti controlat de 5g de ce spanac stai pe net si nu esti in munti?

| Maxxxi a răspuns (pentru suntserios):

Ar fi inutil sa fac asta, nu sunt o majoritate

| suntserios a răspuns (pentru Maxxxi):

Nu ar fi deloc inutil. Tu crezi in conspirații, nu majoritatea. Tu trebuie sa pleci în munți sa nu fii controlat, nu majoritatea

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru suntserios):

Istia nu sunt in stare sa faca 4g peste tot damai 5g in trun sat uitat de lume in care locuiesc bunici mei nu exista semnal la telefon decat doar in unele locuri si nici internet prin prin fibra optica deci practic cand ma duc acolo parca sunt in evul mediu

| MCSOMI a răspuns:

Sigur ca da! La pachet cu prostia, comoditatea de a invata si a afla! Pentru cei virusati a gandi devine un chin. Creierul ii este invadat de masoni, extraterestri, conspiratii mondiale, etc.In cele mai multe cazuri acest virus are 3 Antene! Nu exista remedii!

| anonim_4396 explică (pentru MCSOMI):

Ok,treci la subiect, manipulare ca este o conspiratie sau ca este un virus biologic? vorbeste mai concret, nu stau sa descifrez scuze laughing

| MCSOMI a răspuns (pentru anonim_4396):

Regret ca am pierdut timpul cu tine! Sa traduc din romana in romana imi este imposibil!

| Drimmero a răspuns (pentru MCSOMI):

Aham, ceea ce spui tu e indemn la purtarea ochelarilor de cal pe nas.

Exista si o rata mare de manipulare odata cu aparitia virusului, crezi ca e chiar imposibil sa se creeze la laborator fel si fel de virusi care produc boli? China e probabil numarul 1 la arme biologice, documentati-va catusi de putin.