| Badaio11 a întrebat:

Salutare TPU,
Cunoasteti firme, scoli, care organizeaza cursuri de calificare pentru meserii la seral ori in weekend? ( electrician, instalator, etc ) Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scolile serale sunt pentru cei care lucreaza, iar in timpul liber vor sa-si completeze studiile. Numarul de discipline si de ore este mai mic decat la scolle normale.

Meserie se invata la scoli si licee de profil, la cursuri postliceale, precum si la unele locuri de munca acreditate.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt scoli post-liceale de 2-3 ani, pentru profesii ca: electrician, instalator, asistent medical, frizer samd.
Trebuie doar sa te interesezi in orasul tau, ce licee fac aceste cursuri.