| Kreisegger a întrebat:

Salutare TPU
Vreau sa achiziționeze un Bonsai

Ce trebuie să stiu despre el
Temperatura
Întreținere
Etc.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Temperatura camerei, fara raze de soare, se pulverizeaza frunzele, se tunde dupa plac. A se medita, are energie multa.

| RoCkKiD a răspuns:

Bosai e un termen generic de arbore care este fortat sa ramana mic, exista o gramada de specii. In primul rand sa te decizi daca il tii in interior sau in exterior pentru ca va trebui sa alegi o specie care poate rezista in conditiile respective.

Apoi, vezi ce specie gasesti in magazinele locale in finctie de unde planuiesti sa-l tii si cauti pe net indicatiile de intretinere.

Nu exista niste parametreii standard care sa mearga la toti copaceii in proportie de 100%.

| Yuoia a răspuns:

Bonsaiul este foarte pretentios.
O lectie aici: https://www.citygarden.ro/bonsaiul-ingrijire-si-beneficii/ dar e bine sa cauti mai multe articole.