| Meme10Memu a întrebat:

Se afirma ca suportul legilor fizice sunt particulele elementare cu suma interactiunilor dintre ele insa se omite ca spatiul si timpul sunt marimi imateriale? Asadar suportul legilor fizice e spatiul imaterial?

2 răspunsuri:
| TheMaker a răspuns:

Legile fizice sunt depășite sau incomplete. Iar baza lor o reprezintă cuantele.

| Meme10Memu explică (pentru TheMaker):

De unde stii ca sunt incomplete? Iar cuantele nu au nevoie de spatiu si timp imaterial?
Spatiul poate fi plin sau golit de materie. Existenta spatiului nu depinde de materia din el. Ideea de "spatiu curbat" e o prostie pentru ca nu intra in discutie curbarea a ceva imaterial.