| OctavianDanielMaria a întrebat:

Se pare ca nu am ajuns niciodata pe luna, totul a fost o minciuna.Nu am ajuns din cauza centurii Van Allen. https://www.lovendal.ro/......-luna-nic/

85 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Of course, si pamantul e plat. Sper sa apere rondul de noapte zidul de gheata sa nu ni se duca toate oceanele naibii prin spatiu. Cat ne minte guvernul asta, of. Sigur ascund si extraterestrii.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mi-e si mila.

| SG1995 a răspuns:

Lonvedal? Ai fumat ceva bro?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cumpara-ti un telescop si cumpara-ti un laser foarte puternic. Daca dai cu laserul pe luna ai sa vezi cum se reflecta de la oglinzile amplasate acolo.
Daca faci asta si iti iese, dar continui sa nu crezi ca am aselenizat, mai bine ai incepe sa crezi ca Dumnezeu este raspunsul pentru toate.

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta de am zis-o una.
Faptul ca au participat aproximativ 400.000 de oameni la toate misiunile. Un secret nu se tine poate tine prea mult ascuns, cu atat mai putin cu cat sunt implicati mult prea multi oameni. Asta doi.
Si trei, Japonia a obtinut fotografii ale Lunii, in care apar si obiectele din misiunile Apollo.

| Uvox a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca ai fi citit de s-a scris aici ai fi inteles.
Vad ca ai net (din pacate), cauta LLR, un studiu de peste 50 DE ANI, care utilizează un reflector amplasat pe Luna de misiunea Apollo 11.
Si sa te intrebi după daca au ajuns.
Iar programul spațial american, respectiv ideea aselenizarii a început sub Kennedy. Asa ca informatie.
Dar am deja convingerea că nu cauti informații REALE, tu ai deja opinia ta ferma bazată pe surse care nu au legatura cu știința.
Acum ori trolezi ori faci mișto ori nimic si nimeni nu te poate convinge de contrariu, caz in care este nasol pentru. tine ca persoana.
Si vezi ca in magazine a apărut apa plata fata DEUTERIU. RECOMAND!
ps.stii ca DEUTERIU se foloseste la reactoarele nucleare.
Ăștia ne otravesc cu apa lor plata plină de DEUTERIU!
Ai grija!

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am fost, nu stiu, habar nu am desi ti-am scris exact pozele de radiații la care au fost expuși astronautii.
Dar stiu sigur ca tie iti lipseste "common-sense" si nivelul minimal si necesar pentru a intelege ceva din domeniul științific.
Te vad in stare sa explici cu "dovezi si argumente științifice" ca daca amestec cand ma dau jos din pat este pentru ca Pământul se deplasează prin galaxie cu peste 100.000 kmh.
Eu renunț.

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu. În galaxia cu peste 100. 000km. Ce nu e corect? Am spus ceva de soare?

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand e o prostie, sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns:

Si vaccinurile cauzeaza autism

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Man dai niste surse infecte

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Arata-mi unde am injurat

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In mintea ta de om limitat poate este jignire.
Avand in vedere ca nu mi-ai inteles ironia ti-o voi explica. Afirmatia "vaccinurile cauzeaza autism" este folosita des in lumea conteporana ca pretext pentru a arata riscurile vaccinurilor, si exista mamici cu mintea in fund care refuza sa faca toate vaccinurile, dar au tupeul nesimtit sa isi trimita copiii la gradinita.
Totul a pornit de la un articol de la sfarsitul anilor 90 scris de un individ care afirma acelasi lucru, dar a fost demonstrat stiintific ca gresea prin mai multe studii. Chiar si asa, lumea inca crede in porcaria asta.
Asa si aici, exista inca din secolul 20 mitul cu "nu am ajuns niciodata pe luna". Totul a pornit de la mama unui astronaut care a afirmat ca ea nu crede cce se intampla (in anii 60), exista diverse teorii printre care si radiatiile centurii van allen. Poti sa cauti si ce parere a avut NASA despre asa ceva. Nu mai credeti toate porcariile

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tocmai ti-am dat o explicatie rationala, o justificare si tu tot pe a ta o tii? Mai treci pe la scoala sau pe la doctor

| Yurisa a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stii cum e vorba aia, ca nu poti convinge un prost de starea sa de fapt

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru a raspunde la aceasta intrebare trebuie sa te intrebi "Care au fost motivele pentru care oamenii s-au gandit sa se duca pe luna in prima instanta?". Daca reusesti sa iti folosesti cei doi neuroni si sa raspunzi la aceasta intrebare, vei reusi sa gasesti al doilea raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

Şi aşa te consideram cel mai prost dintre ateii care răspund la categoria "religie", dar acum ai depăşit limita aia.

| Uvox a răspuns:

Esti dus cu capul?
Sau crezi orice tampenie care are iz de știință fara sa înțelegi cat de cat despre ce este vorba?
La toate misiunile in spatiu au participat mii de oameni iar daca tu crezi ca se putea păstra atatia ani un asemena secret esti praf.
Ca sa nu mai spun ca rușii au stat cu ochii pe americani zeci de ani si inca o mai fac.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inertia, Coane Spirache; inertia. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ok. Sunt 2 centuri, nu una. Cea exterioara este mult mai slabă iar cea care începe de la 400 nu 1500 a fost ocolită.
Toate misiunile au înregistrat dozele de radiatii si valorile TOTALE (cumulat dus-intors) au fost intre 0.2 si 1.2 rad mult sub limita de 5 rem considerată periculoasa pentru om.
Nu flutură se misca. Tu il vezi ca flutură.
Da, asa este, s-au filmat într-un hangar in Nevada parca.
Niste gherțoi americanii ăștia si sunt manjiti si rusii.
Iar laserul care se reflecta intr-o oglindă aflată pe Luna si măsoară permanent distanta este fals si ala.
Sau cum a ajuns oglindă acolo? Nu Apollo 11 e misiunea care a instalat reflectorul?
Aia care spui tu si niste avizi de faima ca nu a avut loc?

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inertia; nu atmosfera produce acea fluturare. FIZICA A AAAA. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tot asa cum tu crezi in improbabilitatea aselenizarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu incerci sa bati campii; ori batuta pe 7, moldoveneasca!? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu nu ai cu cine sa te certi; ori nu ai nimic in comun cu stiinta!?

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu chiar nu stii absolut nimic; doar punctezi ceva ce nu reusesti sa intelegi

| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te ai infectat man?

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Misiunile Buran, pentru ce nu le amintesti? rolling on the floor tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti pe aratura; te bruiaza denivelarile. rolling on the floor tongue

| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adica infectat de prostie, cauta, cerceteaza nu crede tampeni scrie de minti obosite

Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ce ma amuza felul in care se misca dirijorul ala laughing laughing

| Alfred0703 a răspuns:

Stai sa ghicesc, crezi ca pamantul e plat, asa-i?

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ai perfecta dreptate