| AvalohAlyn a întrebat:

Se poate sti inainte cu mai mult timp data,ora,magnitudinea la care va avea loc un cutremur d.p.d.v stiintific? Pentru ca o pagina pe Facebook(Seismic Center,predictie si alerta cutremur) spune ca detine astfel de tehnologie si face cercetari stiintifice si stie data,ora si magnitudinea marelui cutremur devastator care va fi in Romania,cel anuntat si prevazut de mult(stiti faza aia cu,nu a mai fost de mult un cutremur major si exista multa energie si se preconizeaza unul)
Deci se poate sti un cutremur cand va avea loc si informatii despre el inainte ca el sa aiba loc cu destul timp, ore, cateva zile, saptamani etc?

Răspuns Câştigător
| tickey a răspuns:

E imposibil momentan, nu exista tehnologie atat de avansata. Cel mai repede se poate afla la 2-5 min in functie de cutremur(magnitudine, adancime, distanta fata de zonele populate)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti afla, daca folosesti Masina Timpului.

| SG1995 a răspuns:

Am văzut chestia asta cu aparatura la televizor cred că myts buster, și tipi spuneau că e o abureală, le dau dreptate.