Întrebare recomandată | pagliaci a întrebat:

Simtul umorului este o trasatura a oamenilor inteligenti? Sau un talent?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sarcasmul are legatura cu inteligenta, dar nu toate glumele sunt sarcastice desi nu toti care au umor sunt inteligenti, tine de creativitate mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti taranii rad, si glumesc. La televizor, pe canale ridicole gen Canal D(ma iau toti dracii cand aud ca cineva se uita la canalul respectiv) toata ziua sunt emisiuni de "umor" /glume deci cu asta se lamureste ca Umorul NU tine de inteligenta.

| Ionut58282856 a răspuns:

1. Conform DEX Inteligent inseamna logica si cunostinte si as adauga eu creativitate. 2. Cauta pe internet de ce rad oamenii. Eu personal la un moment dat puteam sa fac pe oricine sa rada. Nu exista "talent" Nu inteleg ce intelegi prin talent

| Ionut58282856 a răspuns:

1. Conform DEX Inteligent inseamna logica si cunostinte si as adauga eu creativitate. 2. Cauta pe internet de ce rad oamenii. Eu personal la un moment dat puteam sa fac pe oricine sa rada. Nu exista "talent" Nu inteleg ce intelegi prin talent.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Inteligenta,cel mai greu este sa faci o femeie sa rada.

| SEMIHA a răspuns:

Este o trăsătură. Poate fi luat ca și talent, atunci când e bine dezvoltat și folosit cu atenție. Sunt perosane care pot fi numite "talentate" în a face să râdă și a binedispune pe toată lumea. E ceva plăcut.

| StruțulSuprem a răspuns:

Numai oamenii/ struții super inteligenți îl au dezvoltat într-un mod aristocrat și adevărat.( ca mine)?

| AdrianFlorentinAdi98 a răspuns:

Un talent este să faci pe alți să râdă. Desigur că șimtul umorului este o trasătură a oamenilor inteligenți. deoarece anumite glume pot fi interpretate greșit și-ți trebuie inteligență ca să îți dai seama dacă sunt glume inteligente sau nesărate

| emăuboi a răspuns:

Este o trasatura, un talent

nu trebuie sa fii inteligen sa ai simtul umorului, cunosc oameni care sunt gunoieri si au simtul umorului

| RAY a răspuns (pentru emăuboi):

Cunosc oameni care sunt gunoieri si au simtul umorului = desi acei oameni sunt prosti?

| emăuboi a răspuns (pentru RAY):

Pai atunci de ce au ajuns gunoieri?happy

| Thecurious a răspuns (pentru RAY):

Nu poti critica pe cineva, daca nu ii stii istoricul.
Este trist ca unii ajung sa ocupe astfel e pozitii, chiar daca ele sunt necesare.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Thecurious):

De ce este trist? Esti ok?

| Nevix a răspuns:

Depinde cum vrei sa il ei

| CheluMarian a răspuns:

Simtul umorului este al oamenilor cu kelie!