| JoinTu a întrebat:

Stiati ca lupii nu au omorat niciodata un om pe cand din cauza cainilor mor anual peste 1000 de persoane. In ciuda acestui fapt, cainele este considerat prietenul omului iar lupul dusmanul sau! Suflete goale cei ce nu iubesc animalele. Ce parere aveti despre lupi? Cainii au fost alesi prieteni ai omului pe cand lupul in Romania a fost ales dusman al poporului. In romania mai sunt
cam 2.500 de lupi. Cei mai multi oameni sunt atacati de caini decat de lupi. Ce parere aveti despre lupi si din ce cauza credeti voi ca Romania considera lupul un dusman. In cele mai multe cazuri lupii ataca doar animalele domestice si de cele mai multe ori se hranesc cu animale mici gen iepuri. Niciodata n-a fost in caz in care lupii sa fi omorat oameni. Lasati-va parerea!

Răspuns Câştigător
| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Pai lupul este considerat un animal feroce, deoarece este un animal salbatic.pe cand cainele este animal domestic si este totusi mai bland.

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

E o idee interesanta totusi nu as dormi in padure cu lupii linga mine mai bine cu niste caini alaturi.

| Narcis2007 a răspuns:

Mie imi plac cainii si lupii, oamenii se tem de ei deoarece sunt animale salbatice si cica pot omora oameni...asa fac si cu rechinii si cu alti pradatori doar din frica si desigur daca o oaie moare din cauza lupilor e considerat ca deja e prea periculos...sunt deja prea multi oameni pe planeta si celelalte animale nu mai incap de noi

| Ecou a răspuns:

Caini sunt papusile si jucariile oamenilor nu prieteni!

| 이벨 a răspuns:

Lupul e considerat astfel din timpuri stravechi, din diferite povesti si legende.
Cainii sunt intr-adevar prietenii oamenilor dar cainii vagabonzi nu au de-a face cu asta. Cainii vagabonzi se inmultesc prea mult si au multe boli. Oricum...eu prefer pisicile happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit stirea cu ciobanul ala rupt de lupi dupa ce i-au hartanit nu stiu cate oi? de curand fuse la pro, tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un animal salbatic este un animal care nu are stapan si isi procura singur hrana.
Deci exista caini salbatici!
Nu poti pune toti cainii intr-o categorie cum nu poti pune nici oamenii intr-o categorie.
Pentru cei turbati sa eutanasiem cainii maidanezi am o intrebare, cine l-a rastignit pe Iisus, oamenii sau cainii?
Si normal ca lupii nu omoara oamenii, ei traiesc in salbaticie, in paduri, iar oamenii in orase si sate.Ca sa te omoare ceva trebuie sa ai contact cu el. Daca s-ar creste lupi cum se cresc caini ai vedea cat sunt de periculosi.