| Garnet a întrebat:

Stiati ca nu toti ingerii nu sunt buni?

6 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Toata lumea stie asta. happy Lucifer este un exemplu.

| ghitza a răspuns:

Da, pentru ca a treia parte din ingerii din cer care i s-au alaturat lui Lucifer au cazut pe pamant, aceia sunt rai. Iar cei care au ramas cu Dumnezeu sunt ingerii buni.

| floripufi a răspuns:

Stiu.Si este pacat.Dar unii incearca sa faca un bine si celalalt poate lupta in potriva celuilalt.Nu este bine deloc.Eu vreau ca toti ingerii sa fie buni si sa se inteleaga.Dar probabil ca unii sunt invidiosi pe ceilalti.Nu pot sa imi dau seama de ce nu sunt buni si de ce nu se inteleg cu ceilalti ingeri.

| CrInA222 a răspuns:

Da

| TeDy_5844 a răspuns:

Da

| keisa a răspuns:

Da stiam caci o parte din ingerii domnului s-au alaturat lui Lucifer cind acesta la trasat astfel devenind inceri cazut