| Genesis2014 a întrebat:

Stiati de astonautul din Palenque?
http://www.youtube.com/watch?v=uxoAApfPs48

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Care sunt sansele ca extraterestrii sa arate exact ca noi? Si in caz ca te gandesti ca ei ne-au creat, cum cred unii, pe langa ca dupa atatea miliarde de ani, pana la incazi, ma indoiesc ca ar mai fi arata ca noi; care sunt sansele ca oamenii sa construiasca nave asemanatoare cu ale oricarei rase extraterestre care ne-ar fi vizitat din moment ce nu stim daca cineva chiar le-a vazut? De cate ori ma uit la filme sf cu nave spatiale, imi vine in minte imaginea aceea cu un calculator de acum vreo 50 de ani, pentru care iti trebuia o camera intreaga, si unul din prezent, pe care il tii in buzunar, adica noi suntem la inceput, navele sunt greoaie, mari, cineva care ar putea veni pana aici sigur a descoperit o metoda prin care navele sa fie mult mai practice decat ale noastre, si culmea, oamenii vad pe cer sau nu stiu unde, exact ce am creat noi.

| sublime89 a răspuns:

Eu cred ca asemanam acea reprezentare cu anumite lucruri din epoca moderna, cu care suntem obisnuiti, dar ma tem ca vedem mai mult ce ne dorim sa vedem, decat ceea ce e reprezentat cu adevarat.