| cosmoserdean a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi borax si methanol caci daca le amesteci si le dai foc face flacara verde?

Aici am gasit instructiunile: http://youtu.be/Nfii6r-ul-c?t=1m44s

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Din pacate Boraxul nu se mai gaseste in farmacii.

| Inferno a răspuns:

Poti sa cauti la un laborator farmaceutic.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Inferno):

Sti cumva de unde se ia si clorura de potasiu?

| Inferno a răspuns (pentru Wehrmacht):

Incearca tot la farmacii, cu toate ca ma indoiesc ca ai sa gasesti clorura de potasiu pura.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Inferno):

Si daca este impura pot sa o amestec cu Nitratul de Amoniu ca sa fac Nitrat de Potasiu? O pot face mai pura?

| Inferno a răspuns (pentru Wehrmacht):

Daca este impura nu poti face nimic cu ea. Daca ai avea un laborator de chimie ai putea sa o purifici.