| mmiizzaas a întrebat:

Stiti cum se numeste acea substanta care se tot 'foloseste' in filme, care se pune pe o batista sau ceva? E foarte puternica si provoaca lesin.

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Cloroform. Se folosea inainte ca narcotic.In prezent nu mai este folosit, pentru ca se presupune ca are efect cancerigen

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cloroform. Pe vremuri se folosea ca anestezic.

evenso
| evenso a răspuns:

Cloroform.

| doctorandus a răspuns:

Atentie ca un procentaj din cei cloroformizati ajung direct pe lume-aialalta.

| horia2012 a răspuns:

Cloroform

| BiuL a răspuns:

Cloroform, dar sa nu crezi ca in realitate adormi ca in filme in cateva secunde.

| Chαяtreux a răspuns:

Cloroform se numeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Substantele narcotice.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Narcotice

| YoBuDy a răspuns:

Cloroform

| JulyStorm a răspuns:

Cloroform se numeste.

| greenwave666 a răspuns:

Melatonina!

| mmiizzaas explică (pentru greenwave666):

Probabil confuzi..am cautat informatii despre substanta spusa de tine si nu prea are deloc legatura cu ce intrebasem eu. mersi oricum happy

| Damian_Raymund_1992 a răspuns (pentru greenwave666):

Cum se obtine aceasta melatonina?