| RAY a întrebat:

Stiti vreun site /comunitate de persoane care abordeaza lucrurile in spirit stiintific?

va rog fara raspunsuri aiurea

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| simina001 a răspuns:

Comunitate, nu. Este un site care mie imi place (ifuckinglovescience) unde poti sa gasesti diferite articole din mai multe domenii. De la noi poti incerca descopera.ro dar doar unele articole merita citite. Daca te pasioneaza istoria, incearca historia.ro

| RAY explică (pentru simina001):

Nu ma lasa sasi dau fundita dar raspunsul e bun, eu stiam de scinetia

| simina001 a răspuns (pentru RAY):

E ok. Mersi, nu stiam de el.

| RAY explică (pentru simina001):

Isi place stiinta simina?

| doctorandus a răspuns (pentru simina001):

Wikipedia, dar se refera strict la ce au scris oamenii de stiinta, filosofii, teologii, etc., nu la a fi "deschis la minte". Adica Wikipedia nu reda ideile personale ale editorilor, ci doar ideile exprimate in publicatii de specialistii in materie. Deci daca vrei sa fii la curent cu ce au cercetat oamenii de stiinta despre..., editeaza articolul referitor la acel subiect si veti ce observatii iti aduc alti editori (observatii intemeiate pe ce au scris specialistii).

http://www.scribendi.com/images/cms/2015_Blog_Images/Credible_Hulk2.jpg

| simina001 a răspuns (pentru RAY):

Dada happy

| RAY explică (pentru simina001):

Super te bag la prieteni