| Nilsson a întrebat:

Subconștientul este mai inteligent decât conștientul?

Mă refer că sunt momente când suntem siguri că o idee este bună sau greșită dar nu putem identifica exact argumentele sau la un test grilă de matematică când intuim răspunsul corect înainte de a face calculele.
Poate găsiți și alte exemple.

Răspuns Câştigător
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Uite o intrebare extrem de similara de pe Quora: https://www.quora.com/......-intuition

| Nilsson explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

De multe ori când caut informații se întâmplă să găsesc întrebări deja puse pe Quora, calitativ e mult peste TPU

| Superior a răspuns (pentru Nilsson):

Quora nici nu se compara cu TPU.
TPU e plin de off-topic si toxicitate.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa intelegi o chestie.

Toata teoria lui Freud e draguta dar nimic nu a fost validat. E doar o poveste care ne pare ca are sens.

Exemplele tale oricum se refera mai mult la memorie ca proces cognitiv decat la nu stiu ce instante ale psihcului.

| Dorotheea21 a răspuns:

La mine nu.
Sunt inconstienta ca tot intru pe TPU, sperand de fiecare data sa gasesc altceva. happy